В Україні триває осінній призов
В Україні триває осінній призов 5 канал

Міністр оборони пояснив, з якого віку служба в армії обов'язкова, а з якого – добровільна

  Читайте по-русски
  Загороднюк нагадав, що військовослужбовці строкової військової служби не залучаються для виконання завдань у районі проведення ООС

  Призивати на строкову службу 18-ти та 19-річних юнаків не будуть, за винятком тих випадків, коли вони добровільно виявлять бажання вступити до лав Збройних сил України. Про це 16 січня повідомив міністр оборони України Андрій Загороднюк, інформує пресслужба Міноборони.

  Керівник оборонного відомства зауважив, що вік призову з 18 років чітко прописаний у законі і ніколи не змінювався. Відповідно, Указ президента № 13/2020 "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2020 році" виданий відповідно до вимог чинного законодавства України.

  "Водночас ми отримуємо чимало звернень і побажань щодо можливості проходити строкову службу саме з 18 років. Аргументація – раціональне планування молодою людиною своїх подальших кроків щодо навчання, працевлаштування та особистого життя", – наголосив міністр.

  Загороднюк підкреслив, що під час призову у 2020 році повістки отримають як і раніше молоді люди від 20 років. А ті українці, кому виповнилося 18 та 19 років – за їхнім власним бажанням.

  "Отже, ніхто з хлопців до 20 років до проходження строкової служби примусово залучатися не буде", – конкретизував керівник оборонного відомства.

  Загороднюк нагадав, що військовослужбовці строкової військової служби не залучаються для виконання завдань у районі проведення операції Об’єднаних сил.

  Як повідомляв 5.UA, попри озвучений намір міністра оборони скасувати обов'язковий призов, він триває. У майбутньому строкової служби може і не бути.

   

  Попередній матеріал
  Тегеран готовий передати Києву тіла українців, які загинули в катастрофі літака МАУ – подробиці
  Наступний матеріал
  Потужні обстріли на Донбасі: окупанти гатять великим калібром – загинув український боєць
  Loading...

  Військовий комісар розповів, чи скасують призов до армії

  Осінній призов: відомо, скількох строковиків чекають на службу

  У Києві стартує призовна кампанія на строкову службу

  В ОРДЛО масштабна призовна кампанія – студентам і випускникам шкіл заборонено виїжджати

  "Йшов на роботу, а потрапив у казарму": що робити, коли вас силоміць ведуть до військкомату

  "Косити – не моє": призовники розповіли про своє ставлення до служби в армії