Андрій Юраш
Андрій Юраш 5 канал

"Самі ж себе підставляють": як російська церква намагається втриматися в Україні

Читайте по-русски
Були штучні намагання загальмувати перехід парафій, від обіцянок дотацій – до залякування

Про завади на шляху парафій до ПЦУ та як це пов’язано з політичною обстановкою, – в ефірі "Інформаційного дня" 18 червня на "5 каналі" розповів директор Департаменту у справах релігій Мінкультури Андрій Юраш.

"Там цілий комплекс питань... Для багатьох ієрархів і представників духовенства білого парафіяльного постійно впроваджувалася теза, що прийде новий президент, зміниться влада, "ми все відіграємо назад, навіщо вам кудись рухатись"... І це був такий своєрідний лозунг", – зазначає він.

Як пояснює Юраш, були штучні намагання загальмувати перехід: "Починаючи від сприяння фінансового і дотацій тим священнослужителям, які всіма силами опираються цьому процесу – аж до створення спеціальних мобільних груп реагування, ледь не десант (дуже схожих на ФСБшний) на двох-трьох автобусах, який приїжджає в село, де тільки починаються певні рухи".

За його словами, пересічне населення, звичайні парафіяни, починають боятися всіх цих процесів. Разом з тим, такі групи діють.

"Дивимося ці всі фотографії, яких дуже багато опубліковано, мовляв, є наша громада, яка не хоче переходити і залишиться у т. зв. "канонічній" московській церкві. І ми бачимо завжди чотири, п’ять, десять священнослужителів. Так, ніби в сільській парафії є по десять священнослужителів! Це ж явно зібрані. І навіть публікуючи ці фотографії, не хочуть зрозуміти, що самі ж себе підставляють, пародіюючи реалії на місцях", – аналізує Юраш.

"Процес буде продовжуватися. Його гальмування, зрозуміло, що на користь московській церкві... От буквально щойно відбулася зустріч настоятелів цих парафій із керуючим справами, де були отримані недвозначні жести ("ми вас не кинемо, ми всіх вас забезпечимо"). Тобто є ціла програма утримання й переконання духовенства московської церкви в тому, що воно отримає більші дивіденди, якщо не погодиться на перехід у помісну церкву", – зазначає політик.

Втім, політик додав, що процес переходу "зараз знов поновиться, бо на це є об’єктивні закономірності".

Нагадаємо, раніше РПЦ закликала священників якнайшвидше домовлятися з Зеленським.

Дивіться повний випуск "Інформаційного дня" з Андрієм Юрашем:

Дивіться фотогалерею за темою

Предстоятеля ПЦУ Епіфанія офіційно звели на престол: як все відбувалося – ФОТО

Епіфаній
/
Епіфаній
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
Митрополит Епіфаній
/
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
/
Інтронізація
/
/
/
/
/
/
Епіфаній
/
Епіфаній
/

 

Попередній матеріал
Покидати МКС трохи щемливо: космонавт записав відео, як спаковує речі в невагомості
Наступний матеріал
Стежте за новинами: керівник "5 каналу" спростував чутки про його продаж
Loading...

Історія опору: в Росії діє єдиний храм ПЦУ, який суд вирішив знести

На Черкащині парафії Московського Патріархату переходять до ПЦУ: як це відбувається

Уперше за 350 років: ієрархи з Фанару провели історичну службу в Андріївській церкві