5 канал

Реабілітація хворих дітей: Як медики з Італії діляться досвідом з українцями

У Чернівецькому центрі соціальної реабілітації навчають не лише вихованців, а й їхніх батьків, педагогів та медпрацівників

Італійські медики допомагають проводити соціальну реабілітацію для хворих дітей у Чернівецькій області. Вже вдруге фахівці з-за кордону працюють в реабілітаційному центрі міста Кіцмань Чернівецької області, який відвідують діти з усього району.

Епілепсія – такий діагноз у 12-річної Юлі. Реабілітологи з Італії Марта Фантіні та Фабіо Рагуса навчають бабусю дівчинки вправам, які потрібні для відновлення координації рухів.

"Я надаю перевагу мові жестів та тіла, а не вербальній мові. На своїй практиці я випробувала це і побачила добрий результат. Дітям дуже подобається", – сказала Фантіні.

"В неї немає такого, щоб вона не хотіла, або їй важко давалося, їй складно нічого не дається, а навпаки – подобається. Для нас це дуже корисно, бо багато вправ бачимо, які ми не знали", – зауважила бабуся Юлії Орися Григірчик.

До містечка Кіцмань італійці приїхали на тиждень. У тамтешньому центрі соціальної реабілітації навчають не лише вихованців, а й їхніх батьків, педагогів та медпрацівників.

"Щоранку ми обстежуємо дітей разом із працівниками центру, даємо свої рекомендації, по обіді ми працюємо із медиками реабілітаційного центру – обговорюємо історії хвороби дітей і працюємо над новими техніками реабілітації. Вихователів навчаємо працювати у парі з дитиною та знаходити контакт у найбільш зручній для них спосіб", – зазначив Рагуса.

Такий гуманітарний проект реалізувала громадська організація, яку заснували заробітчани.

"Хотілося б сказати, що так, це дуже просто, але це великі нерви. Та в нас є команда, все вже проходить дуже швидко, на автоматі", – каже  представник ГО "Асоціація Італія-Україна-Болонья" Іван Сандулович.

Закордонні медики кажуть, не лише ділилися досвідом, але й запозичили деякі практики українських колег.

Майя Гуменна, Максим Козменко, Чернівці, "5 канал".

Попередній матеріал
В МВС ініціюють покарання за "скрутку" пробігу авто
Наступний матеріал
У США стався потужний вибух на нафтовій платформі – відео
Loading...

На Закарпатті перекинувся автобус зі збірною України по самбо

Кривава розправа над воїнами УПА: в архівах СБУ знайшли шокуючі матеріали

Допомога дітям прифронтової зони: чим одеські волонтери потішили малечу

Трагедія у таборі "Вікторія": як суд вирішив долю екс-заступниці одеського голови

"Маленька бізнесвумен": як 6-річна українка заробляє на мрію та Санту

Не окопами самими: як мужні руки бійців АТО прифронтовій школі допомагають