напад на машину Порошенка
напад на машину Порошенка 5 канал

Радник Авакова про напад на автомобіль Порошенка: "Подібні речі будемо припиняти на старті"

Читайте по-русски
Максимальний термін покарання для нападників – це реальне ув'язнення

В ефірі "5 каналу", в програмі "Інформаційний вечір" радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко прокоментував напад на автомобіль п'ятого президента України Петра Порошенка та оцінив роботу правоохоронців у цій ситуації.

"Я дивлюся, там на 8-10 секунді правоохоронці вже були серед тих, хто б'ється. Звичайно, ми, може, по-різному оцінюємо миттєво. Але правоохоронці одразу втрутилися, і наразі ідентифіковані особи, які здійснили напад. Їхні дії кваліфікуються ч. 2 ст. 296 Кримінального кодексу – це групове хуліганство. І там максимальний термін покарання – це реальне ув'язнення для громадян, які дозволяють собі це робити", – сказав Варченко.

І додав: "Це не прикрашає ні громадян, ні саму державу, коли ми оце показуємо всьому світові, як громадяни не здатні цивілізовано спілкуватися. Тим більше, спілкуватися з інститутом президентства, хай колишнім президентом України. Але в цивілізованому світі прийнято, маючи гріхи перед суспільством, відповідаєш в плані юридичному та політичному, але не хуліганськими діями. І ми подібні речі будемо припиняти на самому старті, подібні спроби помсти десь, подібні хуліганські дії, які стосуються будь-яких громадян України".

Додамо, ЗМІ написали, що ця акція була заздалегідь анонсована соратником Януковича Андрієм Портновим у його соціальних мережах. Варченко пояснив, чи може в таких випадках поліція діяти на упередження. 

"Може діяти на упередження і, звичайно, прогнозуючи будь-яку подібну ситуацію, в прогнозах може бути закладено, що з'являться неадекватні особи, які спробують там діяти. В даному разі ті особи, які напали, вони діяли в ключі конкретних хуліганських дій, тобто конкретного злочину. На жаль, будь-яка правова система... Отак узяти і з самого початку кваліфікувати, що ця особа буде діяти хуліганським чином, а інша не буде діяти – ніде такого ідентифікатора єдиного немає. Але ще раз. Всі ці нападники вони будуть притягуватися до відповідальності, і я сподіваюся, отримають заслужене покарання", – підсумував Варченко.

Як повідомляв 5.ua, після того, як Петро Порошенко вийшов із приміщення ДБР, на нього напали невідомі. Зокрема, чоловік спортивної статури вискочив на автівку п'ятого президента, він намагався бити скло. Правоохоронці намагалися відтіснити чоловіка. В результаті зчинилася бійка невідомих із поліцейськими.

Попередній матеріал
Ліки тут безсилі: 5-річна донечка бійця ООС потребує вашої допомоги
Наступний матеріал
Танкер затримали – команду відпустили: ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ дав оцінку діям СБУ
Loading...