Марійка Чередніченко
Марійка Чередніченко 5 канал

Ліки тут безсилі: 5-річна донечка бійця ООС потребує вашої допомоги

Читайте по-русски
Шанс на повноцінне життя маленькій Марійці може подарувати тільки невідкладна операція

Невідкладної операції потребує 5-річна Марійка Чередніченко з Харкова. У дівчинки рідкісний та складний діагноз – хвороба Байлера. Подолати цю недугу можна лише за допомогою пересадки печінки. На операцію потрібні великі кошти, зібрати які родині не під силу. Батько дівчинки, кадровий військовий, нині захищає Україну від російського агресора. Родина сподівається на допомогу небайдужих.

Реквізити – наприкінці тексту.

Сонечком називають 5-річну Марійку її рідні. Мрія дівчинки – вийти на сцену. Допоки ж роздивляється улюблених артистів в Інтернеті. Один із наслідків хвороби Байлера – нестабільний емоційний стан. Її у дівчинки виявили генетики в 1-річному віці.

"Постійний свербіж, який її турбує, він не дає їй спати спокійно. Це буквально годину-півтори ми спимо спокійно, потім вона починає знову себе чухати, прокидається від цього, ми знову засинаємо. І так у нас триває всю ніч", – розповідає Євгенія Чередніченко, мама Марії.

Нестерпне свербіння, а ще жовтуватий колір шкіри і склер – через жовчну кислоту, яка циркулює у крові. Клітини печінки Марійки не функціонують належним чином. Організм не засвоює частину необхідних вітамінів.

Хвороба Байлера – спадкова та дуже рідкісна. Хворіє на неї 1 дитина серед 100 тис. Ліки тут безсилі.

"Ми можемо давати препарати, що зменшують свербіння, ми можемо давати дотації вітамінів, ми можемо давати суміші з більш високим вмістом якихось корисних мікроелементів та енергії. Але кардинально допомогти такій дитині, зробити практично здоровою, дати їй шанс на повноцінне життя може тільки трансплантація печінки", – пояснює педіатр Ольга Букша.

Шанс на повноцінне життя 5-річній Марійці можуть дати в Туреччині. Тамтешні медики вже готові прийняти дівчинку з батьками. Рекомендують не відкладати операцію. Останні аналізи, зроблені у Стамбулі, показали – хвороба прогресує.

"Може з'явитися фіброз, потім цироз. Але в нашому випадку небезпечніше навіть якщо якесь новоутворення буде у неї. Рак або ще що-небудь", – уточнює мама дівчинки.

Щоб врятувати дитину, родині необхідно зібрати $65 тис. Така сума для Чередніченків непідйомна. Родина живе на зарплатню батька-військового. Тож допомогти їм просять усіх небайдужих.

Оксана Нечепоренко, В'ячеслав Кузьменко, Харків, "5 канал"

Для тих, хто може і хоче допомогти маленькій Марійці , надаємо контакти її батьків та номер банківського рахунку.

Реквізити для допомоги:

тато Марійки, Сергій Вікторович Чередніченко +38 (095) 041 88 38

мама Марійки, Євгенія Миколаївна Чередніченко  +38 (095) 138 38 67

Номер банківського рахунку : 4149 6293 8490 7234

Попередній матеріал
Дмитро Кулеба і Володимир Ар'єв у програмі "Інформаційний вечір" на "5 каналі" – трансляція
Наступний матеріал
Радник Авакова про напад на автомобіль Порошенка: "Подібні речі будемо припиняти на старті"
Loading...