Верховна Рада під час виступу Президента

Рада ухвалила закон про маркування органічних продуктів: що зміниться

  Законом передбачено сертифікацію самого процесу виробництва, а не кінцевого продукту, що відповідає законодавству ЄС

  Верховна Рада ухвалила Закон "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції". Про це повідомляє "Укрінформ".

  Цей закон визначає основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, засади правового регулювання органічного виробництва, обігу органічної продукції та функціонування ринку органічної продукції, правові основи діяльності центральних органів виконавчої влади, суб’єктів ринку органічної продукції та напрями держполітики в цих сферах.

  "Чинний на сьогодні Закон України "Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини" не забезпечує належного функціонування ринку органічної продукції, що створює сприятливе середовище для введення в обіг фальсифікованої органічної продукції та дає змогу уникати відповідальності за порушення законодавства в цій сфері. Це негативно впливає на захист прав споживачів і вважається недобросовісною конкуренцією серед суб'єктів господарювання. Істотним недоліком чинного закону також є його невідповідність законодавству Європейського Союзу. Доопрацьований до другого читання законопроект №5448–д розв’язує всі ці питання", – зазначив заступник голови Комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин Олександр Бакуменко, презентуючи законопроект.

  Законом передбачено сертифікацію самого процесу виробництва, а не кінцевого продукту, що відповідає законодавству ЄС. Такий підхід, за словами Бакуменка, гарантуватиме споживачам упевненість у якості продуктів, маркованих як органічні. Також передбачаються істотні штрафні санкції за порушення вимог до виробництва, обігу та маркування органічної продукції, невиконання законних вимог щодо усунення порушень.

  Так, відповідно до закону, оператори несуть відповідальність за невиконання, несвоєчасне виконання законних вимог (приписів, розпорядчих актів) щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції. За такі дії визначено покарання у вигляді накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб-підприємців – у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат. Водночас ненадання, несвоєчасне надання або надання недостовірної інформації про обсяги органічної продукції, що вводиться в обіг, тягнуть за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб-підприємців – у розмірі трьох мінімальних заробітних плат. За маркування продукції державним логотипом для органічної продукції або використання у маркуванні позначень та написів "органічний", "біодинамічний", "біологічний", "екологічний", "органік" за відсутності відповідного сертифіката накладатиметься штраф на юридичних осіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб- підприємців – у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.

  Невиконання, несвоєчасне виконання законних вимог (приписів, розпорядчих актів) щодо усунення порушень вимог законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції органами сертифікації тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі восьми мінімальних заробітних плат.
  Юридичні особи, які реалізують продукцію, марковану як органічна, сплачуватимуть штраф у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, а фізичні особи-підприємці – у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат за введення в обіг або реалізація продукції без сертифіката, що засвідчує відповідність процесу виробництва продукції та її обігу вимогам законодавства у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції або вимогам законодавства держави походження такої продукції.

  Як повідомляв 5.UA, Президент України Петро Порошенко підписав ухвалений Верховною Радою закон про валюту, який лібералізує обіг валюти і вводить принцип "дозволено все, що не заборонено".

  Попередній матеріал
  За знущання над чоловіком у Харкові звільнили трьох поліцейських
  Наступний матеріал
  Не рекомендуються для купання: в Україні 114 пляжів мають мікробне забруднення води

  Рада ухвалила закон про виплати допомоги батькам тяжкохворих дітей

  День Конституції: цікаві факти та історія становлення

  "Євробляхи": що змінить закон, який готують до голосування у ВР

  В Україні впроваджують нову модель управління оборонно-промисловим комплексом – подробиці

  У нас законами порушують права людини – Лутковська

  Рада ухвалила закон "Про національну безпеку": як це було