fakty.ictv.ua

Закон про аліменти: підвищення розміру та чого чекати неплатникам

  Закон передбачає збільшення мінімальної суми аліментів, яка для людини з достатнім заробітком, наприклад, зросла до 100% прожиткового мінімуму

  Ухвалений парламентом закон у рамках проекту "Чужих дітей не буває" дасть змогу підвищити мінімальний розмір аліментів до 100% прожиткового мінімуму. Відповідні роз’яснення опублікував на своїй сторінці у Facebook Прем’єр-міністр Володимир Гройсман .

  "Днями Рада ухвалила ще один пакет законопроектів "Чужих дітей не буває", які гарантують ще більше прав для дитини. Серед них – посилення відповідальності для одного з батьків, який не хоче платити аліменти", – нагадав Гройсман.

  Глава уряду поінформував, що закон передбачає збільшення мінімальної суми аліментів, яка для людини з достатнім заробітком, наприклад, зросла до 100% прожиткового мінімуму (1559/1944грн залежно від віку дитини). Крім того, за словами Прем’єр-міністра, якщо аліменти не сплачуються більше року, то їх сума збільшується на 20%. Також, він додав, що відтепер українці, які хочуть посісти керівні посади на держслужбі, муситимуть подавати довідку про те, що не мають боргів зі сплати аліментів більше як за шість місяців, а от чиновники, які мають більше ніж річну заборгованість зі сплати аліментів, будуть звільнені з посади.

  Крім того, Гройсман наголосив, що закон запроваджує кримінальну відповідальність – зокрема, якщо боржник злісно ухиляється від суспільно-корисних робіт через несплату аліментів, він може сісти за грати на строк до двох років.

  Ще однією новацією закону, за даними глави уряду, є зміни до положення про дозвіл на виїзд дитини за кордон. Він відзначив, що той із батьків, з ким залишилась дитина, зможе без дозволу іншого вивезти її за кордон на навчання, лікування та відпочинок тощо на термін до місяця за умови надання побачень з дитиною іншому з батьків. При цьому батькові, з яким дитина не живе, для поїздки за кордон знадобиться нотаріально завірена згода другого з батьків або рішення суду про дозвіл на виїзд дитини без згоди.
  Водночас, якщо батько, із яким не живе дитина, не сплачує аліменти більше як чотири місяці (три місяці – якщо дитина хворіє), його дозвіл на виїзд дитини не потрібен навіть для подорожі терміном більше як місяць.

  Як повідомляв 5.UA, Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів, що стосуються поліпшення захисту прав дитини на належне утримання", яке передбачає збільшення аліментів на дітей.

  Попередній матеріал
  У харківському госпіталі помер поранений під Попасною боєць
  Наступний матеріал
  Попри спротив Угорщини Україна візьме участь у засіданні НАТО
  Loading...

  Гройсман наказав "Нафтогазу" переглянути рішення щодо нарахування високих премій

  Рішення Євросоюзу про надання Україні €1 млрд допомоги набуло чинності

  В Україні набув чинності закон "Про національну безпеку"

  У Вашингтоні прокоментували український закон "Про національну безпеку"

  Підвищення цін на газ: Гройсман розповів, чи вдалося розв'язати це питання з МВФ

  Технічно готовий: НБУ планує випуск електронної гривні