фото focus.ua

"Привернути увагу світової громадськості": Кримські татари почали збирати підписи під зверненням про деокупацію Криму

  До 10 грудня в різних країнах світу планують зібрати мільйон підписів

  Про це розповів один із лідерів кримських татар і народний депутат України Рефат Чубаров в інтерв'ю "Апострофу" повідомляє "Українська правда".

  "Ми справді на виконавчій раді Всесвітнього конгресу кримських татар затвердили спеціальну форму й тепер почали кампанію зі збору підписів. Наша мета – зібрати в різних країнах світу мільйон підписів до 10 грудня, міжнародного Дня прав людини, коли ми плануємо завершити кампанію. Звернення разом із підписами ми направимо на адресу шановних міжнародних організацій", – зазначив Рефат Чубаров.

  За його словами, кримські татари хочуть ще раз привернути увагу міжнародної громадськості до того, що відбувається в окупованому Криму і на сході України.

  "Ми прагнемо переконати всіх у тому, що без вирішення кардинальних проблем, які виникли в результаті прямої військової агресії Росії проти України, світ не зможе далі рухатися", – пояснив він.

  На думку Чубарова, світ дуже повільно реагує на російську агресію, оскільки Росія має дуже високий ядерний потенціал, є постійним членом Ради безпеки ООН і здатна блокувати майже всі дипломатичні, правові зусилля цивілізованого світу.

  Він вважає, що міжнародне співтовариство усвідомлює загрозу, яку несе РФ, але ще не наважується на заходи, які змусять її "повернутися в рамки міжнародного права, які вона так грубо переступила в лютому 2014 року".

  Лідер кримських татар переконаний, що необхідно "абсолютне посилення економічних санкцій" із повним ембарго на російські енергоносії не менш ніж на рік, і повна ізоляція Росії в рамках правових відносин, "ізоляція російських політиків, починаючи зі самого Путіна, і відключення Росії від банківської, фінансової системи світу".

  "Усе це просто змусить частину політикуму Росії вирішувати питання відновлення свого статусу, свого комфорту за рахунок відсторонення Путіна. Це треба робити", – вважає він.

  Чубаров уточнив, що це – його особисте бачення, цього немає у зверненні, хоча такі думки "обговорюються всюди".

  Попередній матеріал
  Залишки "Шмеля": СБУ оприлюднила докази використання бойовиками зброї РФ
  Наступний матеріал
  Рада збирається заборонити розміщення реклами на ліхтарях
  Loading...

  Чубаров назвав дії Путіна у Криму етноцидом кримськотатарського народу

  Від малого до великого: На Майдані сотні людей вшанували пам'ять жертв геноциду кримських татар – фото

  Закатований у Криму активіст Решат Аметов отримав звання Героя України

  Попри заборони та репресії: У Сімферополі вшанували пам'ять жертв депортації кримських татар – фото

  День пам'яті депортації: В окупованому Криму "силовики" блокують акції кримських татар

  5 канал - трансляція наживо