Рефат Чубаров
Рефат Чубаров 5.ua

Чубаров розповів, коли статус Криму переформатують у кримськотатарську автономію

Уже за три дні робоча група почне напрацьовувати відповідні законодавчі пропозиції

Упродовж року можна буде переформатувати статус Криму в кримськотатарську автономію. Про це заявив голова Меджлісу Рефат Чубаров, передає "5 канал". 

"Я буду закликати своїх колег, щоб ми на початку вересня були готові представити Президентові України зміни й доповнення до Конституції України, які своєю чергою Президент міг би оформити як законодавчу ініціативу до Верховної Ради України", – зазначив Рефат Чубаров.

Як стало відомо, уже 22 травня робоча група почне напрацьовувати пропозиції щодо внесення відповідних змін до Конституції.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв називає дві умови такого переформатування Криму у складі України. Перша – надати кримськотатарській мові статус державної на території Криму. Друга – забезпечити таке представництво корінного народу Криму в усіх гілках влади, щоб можна було захищати базові права кримців.

"Забезпечити ґрунт, який би дозволив якомога скоріше ухвалити відповідний закон про встановлення прав кримськотатарського народу як корінного народу України, і друге – забезпечити зміни до глави 10 Конституції України, де мовиться про Автономну республіку Крим", – відзначив Джемілєв.

Нагадаємо, напередодні Президент України Петро Порошенко заявив, що готовий ініціювати створення кримськотатарської автономії і подати до парламенту проект відповідних змін до Конституції. Згідно з процедурою, за це народні обранці повинні голосувати двічі: спочатку простою більшістю, щоб скерувати проект змін до Конституційного суду. Після вердикту суду за таке рішення необхідно набрати 300 голосів.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Від малого до великого: На Майдані сотні людей вшанували пам'ять жертв геноциду кримських татар – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
На Житомирщині жінки-офіцери ВДВ спробували себе в ролі командира розрахунку та навідника міномету – відео
Наступний матеріал
Через велетенську дірку в асфальті та затор у Києві змінили маршрут тролейбусів
Loading...

"Відновити історичну справедливість": коли завершиться слідство щодо геноциду татар 1944

Роковини депортації кримських татар: на Херсонщині відтворили трагічні події 1944 року

Закатований у Криму активіст Решат Аметов отримав звання Героя України

Джемілєв пояснив стратегію окупаційної влади щодо Криму