Геноцид кримських татар
Геноцид кримських татар 5.ua

"Відновити історичну справедливість": коли завершиться слідство щодо геноциду татар 1944

Напередодні прокурори Криму оголосили підозри Йосипу Сталіну та Лаврентію Берії

До кінця року прокуратура Криму завершить розслідування кримінального провадження за фактом геноциду кримськотатарського народу. Про це повідомив прокурор Гюндуз Мамедов, передає "5 канал".

За його словами, цю справу розглядатимуть також у Міжнародному трибуналі. Слідство вже завершило демографічну експертизу, яка встановила, що понад 225 тисяч кримських татар постраждали від геноциду.

Напередодні прокурори оголосили підозри керівникові СРСР Йосипу Сталіну та голові НКВС Лаврентію Берії, під керівництвом яких 1944 року кримців примусово депортували до Середньої Азії.

Нині слідчі прокурори готують повідомлення про підозри для безпосередніх виконавців злочинного наказу. Гюндуз Мамедов наголосив, що ця резонансна кримінальна справа повинна відновити історичну справедливість, щоб юридично реабілітувати кримських татар, яким радянська влада необґрунтовано закидала злочинну діяльність.

"Геноцид не має строків давнини. Крім того, що може розглядатися у національному суді, ще не підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду. Якщо буде бажання та воля відповідних осіб, як то мовиться, держави, то ця справа, не виключено, що буде розглядатися у міжнародному трибуналі", – розповів Мамедов.

За даними прокуратури Криму, встановлено понад 250 родин потерпілих.

"З кожним днем стає усе менше тих осіб, що скоїли ці злочини. Вони мають сісти на лаву підсудних, а їх було (лише співробітників НКВС) – 35 тисяч. Тому одне із завдань, над яким ми повинні працювати разом – це притягнути до відповідальності цих осіб", - переконаний член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

Довідка: 18 травня 1944 року співробітники НКВС за наказом Сталіна прийшли у будинки кримських татар і оголосили про виселення з Криму через нібито участь у комітетах, організованих німецькою окупаційною адміністрацією. Загалом під час депортації 1944 року з півострова радянської владою було вивезено 180 тисяч татар. Чимало з них депортацію не пережили. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Від малого до великого: На Майдані сотні людей вшанували пам'ять жертв геноциду кримських татар – фото

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Russia goodbye по-сербськи": Делегація України в ПАРЄ зірвала черговий план Росії
Наступний матеріал
Львівське сміття: інвестори готові вкласти у переробку майже 100 мільйонів євро
Loading...