Руслан Рябошапка і Андрій Богдан під час роботи у Мін'юсті
Руслан Рябошапка і Андрій Богдан під час роботи у Мін'юсті minjust.gov.ua

Прокурорське життя у кредит: як дружина Рябошапки придбала будинок "не по кишені" – "Спостерігач"

Читайте по-русски
Із задекларованими статками родина генпрокурора не змогла би погасити півмільйонний кредит усього за два роки

Журналісти проєкту "Спостерігач" відшукали у Франції будинок, що належить Олесі Бартовщук – дружині генпрокурора України Руслана Рябошапки.

Повідомляється, що згідно з його декларацією про доходи, 8 грудня 2016-го Бартовщук стала власницею будинку площею 145 кв. м та земельної ділянки площею 440 кв. м.

Нерухомість знаходиться у містечку Ла-Ванцено, що за 11 км на північний схід від Страсбурга, у Франції. Там, у Європейському суді із прав людини, працює Олеся Бартовщук.

Скільки коштувала ділянка – у декларації генпрокурора не вказано. А будинок обійшовся його дружині у 12 мільйонів 392 тисячі гривень.

Аби придбати нерухомість, 7 грудня 2016 року Бартовщук оформила кредит на 510 тисяч євро, який їй вдалося погасити за два роки. Журналісти "Спостерігача" підрахували: із задекларованими статками родина генпрокурора не змогла би погасити півмільйонний кредит за такий час. Та й навіть взяти його навряд чи вийшло б. Справа в тім, що у Франції – дуже жорсткі вимоги до позичальників. Надто до тих, які не є французькими громадянами. За даними агенцій, які допомагають іноземцям взяти кредит, головна умова – щомісячний дохід клієнта має бути втричі більший за виплату по кредиту.

Отже, Олеся Бартовщук зуміла взяти кредит на 510 тисяч євро і погасити його за два роки. "Спостерігач" зробив розрахунки – у євро, за курсом на момент взяття кредиту – 7 грудня 2016. Того дня 1 євро коштував 28,0129 грн.

Оскільки дати остаточного погашення немає, припустимо, що віддавали його 24 місяці. Отже, щомісячний платіж мав би становити 21 тисячу євро. За курсом євро на день взяття кредиту вся зарплата Олесі Бартовщук – 91 з половиною тисяча євро. Це трохи більше 7,5 тисяч євро на місяць. Разом із усіма доходами чоловіка середньомісячний дохід родини того року – менше 11 тисяч євро. Приблизно так само – і в наступні роки. Солідно, але вдвічі менше, ніж потрібно для того, щоб виплатити 510 тисяч євро за два роки. І при цьому ще й купити нові автівки. А ще треба як мінімум їсти, їздити на роботу та піклуватися про дітей. Крім того, Олеся Бартовщук мала вносити виплати за іншими оформленими на неї кредитами.

Отже, звідки тоді в родини гроші? Очевидно, були іще якісь – незадекларовані – доходи? Якщо так, тоді це має ознаки незаконного збагачення.

Коротко про прокурорське життя у кредит дивіться тут:

Попередній матеріал
Французький будинок дружини Рябошапки та скільки квартир у родини Каська – "Спостерігач"
Наступний матеріал
Ситуація в ООС: на Донбасі майже без обстрілів
Loading...

Французький будинок дружини Рябошапки та скільки квартир у родини Каська – "Спостерігач"

Рябошапка пояснив, чому звільнив одіозного прокурора Кулика

"Неприпустимі політичні коментарі": Вища рада правосуддя відповіла на закиди Рябошапки про "саботаж судової реформи"

Рябошапка заперечує існування злочинної організації, яка протидіяла Майдану – Горбатюк

"Трубу прорвало": красномовний коментар голови ДБР щодо записів прослушки з його кабінету

"Це буде неймовірно складно. Малоймовірно" – Рябошапка про завершення розслідування вбивства Георгія Гонгадзе