5 канал

Професор Гнатюк: Щоб не було політичних спекуляцій трагедіями минулого - має бути суспільний спротив таким політикам і в Польщі, і в Україні

Монополії на історичну правду у виконанні істориків в реалі ніколи не буде. А щоб не було політичних спекуляцій трагедіями минулого - має бути суспільний спротив таким політикам і в Польщі, і в Україні. Таку думку висловила польська дослідниця в галузі українознавства, перекладачка та популяризаторка української літератури Олександра Гнатюк (часто підписується як Оля Гнатюк).

Наша гостя – професор Інституту славістики Польської академії наук та Києво-Могилянської академії Олександра Гнатюк. Працювала радником із питань культури й науки посольства Польщі в Україні. Автор книги "Прощання з імперією. Українські дискусії про ідентичність", яка отримала нагороду ім. Єжи Ґєдройця (2003) та нагороду Східного огляду (2004) і була перекладена українською в 2005. Є членкинею польського та українського ПЕН-клубів. Завдяки перекладам Олі Гнатюк польський читач отримав сучасну бібліотеку: Юрія Андруховича "Rekreacje" та "Erz-herz-perc", Юрія Іздрика "Wozzeck", Наталії Яковенко "Historia Ukrainy", Юрія Андруховича "Perwerzja" та "Ostatnie terytorium", Миколи Рябчука "Od Małorosji do Ukrainy", а ще поезію Ігоря Калинця, Василя Голобородька, етнографічні дослідження гуцульського та лемківського фольклору. Нагороджена Кавалерським Хрестом Ордена Відродження Польщі.

Чи можуть маргінальні ксенофобські кола та праві популісти знищити польсько-український діалог, спекуляція історичним мартирологом чи порозуміння, польський досвід десовєтизації та люстрації – чи варто переймати його українцям, як справуються польські реформатори на українській ниві корупції. Почаюємо з Олександрою (Олею) Гнатюк нині", – анонсує гостя автор і ведучий програми "За Чай.com" Роман Чайка.

Попередній матеріал
Неофіційне свято: як Україна відзначила заборонений у часи СРСР День Героїв
Наступний матеріал
Терористи обстріляли житлові квартали Авдіївки з "Градів" – відео наслідків
Loading...

Із 2014 по 2016 рік Rоshen вклала у благодійні та культурні проекти більше 240 млн грн

У Мінкультури Польщі заявили про законність демонтажу пам'ятника воїнам УПА в Грушовичах

Український культурний фонд запрацює наступного року - Нищук