Пам'ятник УПА
Пам'ятник УПА portalprzemyski.pl

У Мінкультури Польщі заявили про законність демонтажу пам'ятника воїнам УПА в Грушовичах

  Польська влада вирішила, що робитиме зі зруйнованим пам'ятником та іншими українськими пам'ятками культури на території Польщі

  27 квітня в селі Грушовичі (що неподалік від польсько-українського державного кордону) було зруйновано пам’ятник воїнам УПА.

  Наразі Мінкультури Польщі демонтаж пам’ятника визнало законним: "Демонтаж незаконно встановленого у 1994 році пам’ятника УПА на муніципальному кладовищі у Грушовичах неподалік Перемишля є законним". Про це повідомляє УНІАН, посилаючись на "Польське радіо".

  Окрім цього, заначено, що "пам’ятник зведений із порушенням чинного у Польщі законодавства, без отримання відповідних дозволів від місцевої влади".

  У відомстві також додали, що "проти пам’ятника у тій формі виступала Рада охорони пам’яті боротьби та мучеництва, з якою також встановлення пам’ятника не консультувалося".

  Польська влада запевняє, що Державній міжвідомчій комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій при Кабінеті міністрів України і Бюро увічнення боротьби та мучеництва Інституту національної пам’яті Польщі  неодноразово були направлені листи про заходи з метою врегулювання правового статусу згаданого пам’ятника, ці дії не дали очікуваного результату.

  Міністерство культури зазначило, що демонтаж пам’ятника було проведено відповідно до прийнятого війтом ґміни Стубно Янушем Слабіцьким рішення через "неврегульований правовий статус та обґрунтовані протиріччя, які викликало як послання, так і елементи оздоблення пам’ятника".

  Відомство також відзначило: "Польська сторона вважає, що кожен убитий або полеглий в результаті воєн та політичних репресій на території Польщі (як і України) має право на гідне увічнення та спочинок. Міністерство відкрите до діалогу з українською стороною у питаннях увічнення та організації гідного поховання населення української національності, могили якого розташовані на терені Польщі, за умови, що вирішення спірних питань відбудеться у дусі порозуміння та діалогу, відповідно до чинного у Польщі законодавства та згідно із положеннями Угоди між урядами Польщі та України про охорону місць пам’яті і спочинку жертв війни та політичних репресій, підписаної у Варшаві 21 березня 1994 року".

  Міністерство культури Польщі також наголосило, що з польської сторони "не буде дозволу на функціонування у громадському просторі встановлених з порушенням чинного на терені Польщі законодавства пам’ятників ”слави Української повстанської армії”, метою яких є прославляння збройного формування, відповідального за злочини, вчинені проти тисяч, здебільшого беззахисних, польських громадян".

  МЗС України осквернення пам'ятника воїнам УПА назвало провокацією в переддень вшанування 70-х роковин злочинної акції "Вісла". Представники МЗС переконані, що Україна та Польща повинні спокійно й комплексно все врегулювати ситуацію, щоб надалі уникнути подібних ситуацій.

  "Вже домовлено про проведення найближчими днями у Варшаві двосторонніх консультацій за участю керівництва Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій, яка відповідальна за реалізацію вищезгаданої угоди", — йдеться у коментарі МЗС України.

  Попередній матеріал
  Гройсман на ревізії МВЦ: Україна готова до проведення Євробачення-2017
  Наступний матеріал
  Політ стабільний: авіапідприємства "Укроборонпрому" відзвітували про феноменальний ріст доходів
  Loading...

  У Польщі активісти знищили пам'ятник воїнам УПА – фоторепортаж

  Чи могла Україна не відключати ОРЛО від струму – "Час. Підсумки дня"

  МЗС України відреагувало на провокацію польських націоналістів у Перемишлі

  Операція "Вісла": Верховну Раду та Сейм Польщі закликали засудити злочин проти українців

  У храмах Польщі щонеділі молитимуться українською мовою

  Україна та Польща створять "дорожню карту" для примирення народів – АПУ