Українські історики
Українські історики 5.ua

Операція "Вісла": Верховну Раду та Сейм Польщі закликали засудити злочин проти українців

Україна та Польща мають дати правову оцінку відповідній акції, аби визнати її злочином проти людяності

Напередодні відзначення 70-ї річниці примусової депортації українців з їхніх етнічних земель на території Польщі українські науковці звернулися до Верховної Ради та Сейму Польщі із закликом засудити акцію "Вісла" як один із найбільших злочинів польського комуністичного тоталітарного режиму проти українців. Про це повідомляє "5 канал".

Українські історики наполягають, що обидві держави мають дати правову оцінку операції "Вісла", щоб відповідно до норм міжнародного права визнати її злочином проти людяності.

"У правовій оцінці зацікавлені як українці, так і поляки, які нині намагаються долати спадщину комуністичного тоталітарного режиму. Спроби виправдати політичну акцію "Вісла", які останнім часом, на жаль, озвучуються певними політичними середовищами в Польщі, є не лише аморальними по відношенню до жертв цього злочину, вони є насправді небезпечними, адже можуть стати прецедентом для переоцінки інших злочинів комунізму, а в цьому насамперед зацікавлене нинішнє керівництво Росії", – переконаний голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.

"Потрібні спільні зусиллі істориків та юристів для того, щоб розставити всі крапки над "і". І тоді вже вирішувати, як кваліфікувати цей злочин – чи це депортація, чи це геноцид, чи це сума злочинів, яка охоплюється таким терміном, як злочини проти людяності, а туди входять і вбивства, і катування, і виселення", – зазначив доктор юридичних наук Володимир Василенко.

Нагадаємо, від квітня 1947 року протягом трьох місяців близько 150 тисяч українців із Лемківщини, Холмщини, Надсяння та Підляшшя виселили на захід Польщі.

За словами історика Володимир В'ятровича, військові підрозділи брутально винищували цілі села, спалювали житла, руйнували церкви та цвинтарі українців, близько 4 тисяч осіб ув'язнили в концтаборі Явожно, а понад 600 українців – вбили.

Нагадаємо, Україна та Польща створять "дорожню карту" для примирення народів.

Як повідомляв 5.UA, у ніч проти 29 березня 2017 року у приміщенні Генконсульства Польщі в Луцьку стався вибух. Причиною цього постріл з гранатомета РПГ-26. Відразу після інциденту МЗС Польщі повідомило про тимчасове закриття усіх консульських представництв в Україні до часу гарантування їм відповідного рівня безпеки. Згодом Польща відновила роботу своїх генконсульств в Україні.

Попередній матеріал
Сніговий дайджест: що принесли країні чотири дні негоди та "диких" опадів
Наступний матеріал
У мережі з'явилося зняте з висоти пташиного польоту відео нового маєтку Ахметова під Києвом
Loading...

У храмах Польщі щонеділі молитимуться українською мовою

Москва брутально спробувала зіштовхнути Польщу з Україною – Порошенко

В'ятрович: Наш політичний клас, на жаль, зовсім не знає історії падіння УНР - відео