Зустріч українських та польських дипломатів
Зустріч українських та польських дипломатів фото АПУ

Україна та Польща створять "дорожню карту" для примирення народів – АПУ

Найближчим часом документ підготують до підписання Президентами обох країн

Україна та Польща підготують проект "дорожньої карти" з примирення українського та польського народів. Відповідний проект підготують для підписання глав обох держав найближчим часом, передає прес-служба Президента України.

Як стало відомо, про процес підготовки такого документу домовились заступник АПУ та керівник канцелярії президента Польщі під час XXVI засідання Консультаційного комітету президентів у Києві.

"Костянтин Єлісєєв та Кшиштоф Щерський обговорили проект "дорожньої карти" з питань примирення українського та польського народів та домовилися підготувати її до підписання главами України та Польщі найближчим часом", – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, основна мета цього документу – "забезпечення конструктивного характеру двостороннього діалогу та сприяння процесу порозуміння між двома народами для подальшого зміцнення стратегічного партнерства між Україною та Польщею".

Також повідомляється, що сторони обговорили питання створення українсько-польського Центру добросусідства.

"Сторони наголосили на важливості уникнення політизації питань історичного минулого двох народів та зосередження уваги громадськості двох країн на позитивних прикладах в історії українсько-польських взаємин", – повідомили в АПУ.

Крім того, на засіданні було розглянуте питання реалізації Мінських домовленостей та розвитку подій на сході. "Було досягнуто домовленості щодо подальшої координації зусиль з метою консолідації міжнародної спільноти для надання Україні практичної підтримки у протидії російській агресії та відновленні територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах", – йдеться в повідомленні. 

Нагадаємо, 4 квітня Польща відновила роботу своїх генконсульств в Україні.

Як повідомляв 5.UA, у ніч проти 29 березня 2017 року у приміщенні Генконсульства Польщі в Луцьку стався вибух. Причиною цього постріл з гранатомета РПГ-26. Відразу після інциденту МЗС Польщі повідомило про тимчасове закриття усіх консульських представництв в Україні до часу гарантування їм відповідного рівня безпеки.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Цілили в польсько-українські стосунки: в Луцьку обстріляли будівлю Генконсульства Польщі

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Рада відхилила законопроект про Конституційний суд
Наступний матеріал
НАЗК знайшла порушення у фінансуванні двох політичних партій
Loading...