МЗС України
Фото МЗС України

МЗС України відреагувало на провокацію польських націоналістів у Перемишлі

Україна звернеться до польської сторони за офіційними роз'ясненнями

Українське МЗС висловило обурення актом вандалізму щодо пам'ятника воякам УПА у селі Грушовичі (Польща). Про це йдеться у коментарі дипломатичного відомства.

"В Україні обурені демонстративними і зухвалими діями щодо українського пам'ятника в селі Грушовичі поблизу Перемишля. Це відверта провокація в переддень вшанування 70-х роковин злочинної акції "Вісла" – очевидно з метою відвернення уваги від цієї сумнозвісної дати", – наголошують у МЗС.

Як зазначається, Україна звернеться до польської сторони за офіційними роз'ясненнями та узгодить подальші кроки щодо легалізації усіх місць поховань як на території Польщі, так і польських в Україні для забезпечення їм належної опіки на державному рівні відповідно до двосторонньої угоди про збереження місць пам'яті з 1994 року.

"Нашим спільним інтересом є спокійно врегулювати цю ситуацію комплексно в правовому полі, щоб у подальшому не було дій подібного роду", – прокоментували у МЗС.

Також повідомляється, що уже домовлено про проведення найближчими днями у Варшаві двосторонніх консультацій за участю керівництва Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій, яка відповідальна за реалізацію вищезгаданої угоди.

Як повідомлялося, під Перемишлем польські активісти зруйнували пам'ятник воїнам УПА.

Попередній матеріал
ЗСУ готові виконувати завдання у разі оголошення воєнного стану в Україні – Міноборони
Наступний матеріал
У Міноборони розповіли деталі загибелі військових ЗСУ на полігоні в Чугуєві

"За нашу і вашу свободу": в Литві волонтери встановили пам'ятний хрест загиблим українським воїнам

Операція "Вісла": Верховну Раду та Сейм Польщі закликали засудити злочин проти українців

Возняк: Кремль б'є провокаціями між Польщею та Україною