День Героїв
День Героїв 5 канал

Неофіційне свято: як Україна відзначила заборонений у часи СРСР День Героїв

23 травня українці згадують борців за волю усіх часів

Борців за волю усіх часів вшановують сьогодні українці. День Героїв – свято неофіційне, статусу державного не має. Концерт з цієї нагоди влаштували у середмісті Києва поблизу пам'ятника Тарасу Шевченку, передає "5 канал".

Виконавці оспівували подвиги не лише повстанців, а й захисників, які нині боронять кордони на сході. Письменник Роман Коваль та командир "Легіону Свободи" Олег Куцин презентували книжку "Український календар визвольної боротьби". Погортати сторінки прийшли кількадесят людей.

А от у Житомирі більше сотні містян ходою відзначили День Героїв України. Місцеві мешканці, серед яких були представники патріотичних організацій, зібралися біля меморіальної дошки українським поету та політичному діячу Олегу Ольжичу. Там вони вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання та виконали гімн України.

"Ми згадуємо всіх героїв, починаючи з давнини, які боролися за незалежність України, за її волю. І, звичайно, згадаємо тих, хто зараз знаходиться на передньому краї цієї боротьби, за волю, за незалежність, за процвітання нашої держави", – каже учасниця ходи Ангеліна Нестерова.

Звідти житомиряни колоною рушили до могили провідників ОУН Миколи Сціборського та Омеляна Сеника. Потому, біля Михайлівського Собору, вшанували сучасних героїв Небесної сотні та захисників, які загинули на сході.

"23 травня – День Героїв. Він святкується багато років. У Радянському Союзі свято було заборонене, а зараз ми це свято відроджуємо. Це наші свята дійсно українські. Якщо ми будемо святкувати ці свята, а не радянські, у нас не буде війни як на сході України", – переконаний співорганізатор ходи Віктор Брокаєв. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

У Києві вшанували пам'ять жертв політичних репресій – фото

День пам'яті жертв політичних репресій
/
День пам'яті жертв політичних репресій
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
"Бійка на Подолі": в елітному мікрорайоні спалахнув забудовний скандал
Наступний матеріал
Професор Гнатюк: Щоб не було політичних спекуляцій трагедіями минулого - має бути суспільний спротив таким політикам і в Польщі, і в Україні
Loading...