Забудовний протест
Забудовний протест 5 канал

"Бійка на Подолі": в елітному мікрорайоні спалахнув забудовний скандал

Мешканці Воздвиженки виступають проти будівництва кафе на тому місці, де мав би розташуватися дитячий майданчик

Чергова скандальна забудова у столиці. На Подолі на прибудинковій території житлового будинку власник готелю зводить кафе. Мешканці таким станом речей обурені, бо там планували облаштувати дитячий майданчик. Вони вже виходили на акцію протесту та викликали правоохоронців, передає "5 канал". 

Мітинг для мешканців столичної Воздвиженки починається від самого ранку. Разом із дітьми кияни протестують під вікнами недобудованого готелю.

Прибудовувати кафе до чотириповерхового житлового будинку власники розпочали кілька місяців тому. Місцеві мешканці певні, що зводять його з порушеннями. Зокрема, неправильно забивали палі – просто до прилеглих будинків. А на стінах паркінгу, який розміщений під майбутньою кав'ярнею, порушена гідроізоляція. Через це там пішли велетенські тріщини.

"Вони порушили гідроізоляцію, зірвали її. Ми проти самозахоплення нашої прибудинкової території. Наші діти хочуть жити у комфорті та спокої, а не мати під вікнами, грубо кажучи, наливайку", – обурюється місцева мешканка Катерина Портна.

"Тут немає спеціального фундаменту, нічого не передбачено для будівництва якоїсь конструкції. Коли почали це будівництво, повністю пробили та зруйнували стіну та пошкодили гідроізоляцію", – додає киянин Олександр Шпак.

Люди нарікають: кав'ярень у житловому комплексі вистачає, а от із дитячими майданчиками біда. Їх там немає взагалі.

"Це буде постійний шум, будуть приїжджати гості, це не дуже гарно. Нам із дітьми ніде гуляти, ми заходимо у паркінг, сідаємо у машину та їдемо кудись гуляти, а в себе на районі ми гуляти не можемо", – каже місцева мешканка Юлія Григільчак.

На акцію до мешканців будинку вийшов співвласник недобудованого готелю. Разом із ним – кілька кремезних чоловіків, їх представили підрядниками. Співвласник твердить, що кафе тут не буде – лише прямий вихід із готелю до тераси.

Між місцевими мешканцями та представниками забудовника починається бійка. Місцеві викликали поліцейських. Ті зафіксували факт побиття, водночас вислухали скарги на забудову. Чи змогли правоохоронці розрадити ситуації та що відбувалося під недобудовою – дивіться у сюжеті:

Дар'я Цисарук, Олександр Петровський, "5 канал"

Попередній матеріал
Представник Нацради: Історія із каналом "112 Україна" не закінчилася – далі все вирішують суди
Наступний матеріал
Неофіційне свято: як Україна відзначила заборонений у часи СРСР День Героїв
Loading...