Біличанський ліс
Біличанський ліс 5 канал

"Під шумок продали": у Києві хочуть забудувати більше 70 гектарів Нацпарку "Голосіївський"

Частину території Національного парку прирахували до Київської області, що і дозволило продати "сотки" земельних ділянок

Громадські активісти та екологи б'ють на сполох – 72 гектари землі Національного парку "Голосіївський" віддали під забудову. 

За словами активістів, попри природоохоронний статус ділянки, Коцюбинська та Гостомельська селищні ради 2008 року передали частину Біличанського лісу, який входить до Нацпарку, приватним особам. Загалом це 501 ділянка.

"Під шумок" декілька сотень земельних ділянок було продано, а ціни тоді були по 60 тисяч доларів за ділянку", – каже депутат Коцюбинської селищної ради Оксана Недашківська.

Серед господарів заповідної землі – родичі "діамантових" прокурорів та можновладці, стверджують активісти. Вони разом із керівництвом Національного парку виявили план території, за яким ця земля не є природоохоронною зоною, а лише кордоном між двома селами.

"Знайшли документи, що це територія не Києва, а Київської області. За допомогою рішень судді вони визнали частину Святошинського лісопаркового господарства територіями Гостомеля та селища Коцюбинського. Відповідно до цього селищні ради нарізали багато сотень земельних ділянок", – розповідає директор Національного природного парку "Голосіївський" Борис Дробот.

Нині забудовані лише дві ділянки Біличанського лісу поблизу селища Коцюбинське. Це школа бойових мистецтв та церква Московського патріархату.

Активісти звернулися до прокуратури з проханням розслідувати незаконну видачу землі, що входить до складу Національного парку "Голосіївський", та повернути її державі. 

Попередній матеріал
"Готуємо телескопи": Завтра повз землю пролетить гігантський астероїд JO25
Наступний матеріал
"Путін у пекельному вогні": як у храмі на Львівщині з'явилась фреска з Путіним – сюжет
Loading...