Фреска з Путіним
Фреска з Путіним 5 канал

"Путін у пекельному вогні": як у храмі на Львівщині з'явилась фреска з Путіним – сюжет

Думки вірян щодо такої незвичайної фрески розділилися

На Великдень у Храмі святого Йосафата Української греко-католицької церкви у Червонограді, що на Львівщині, з'явилася незвична фреска зі сценою Страшного суду, на якій можна упізнати президента РФ Володимира Путіна.

Композиція намальована навпроти фресок із ликами святих, при виході з церкви. На ній – пекельний вогонь, а у ньому горять грішники: радянська символіка, свастика нацистів та чоловік, схожий на президента Росії Володимира Путіна, передає кореспондент "5 каналу".

Настоятель храму Михайло Низкогуз хизується новою фрескою у церкві. Отець каже, цей розпис не суперечить давнім традиціям східної церкви.

"При виході з церкви завжди, згідно канонів церковних, малювали Страшний суд. Ми бачимо тут спасителя Христа, який виносить осуд на праведників, які успадкують радість вічного, і зліва ті, які не шанували Божі закони, які були причиною сліз та причиною моря крові", – пояснює настоятель Храму отець Михайло Низкогуз.

Автор розпису Олексій Чередниченко розповідає: "Ідея була взагалі така – це мав бути чиновник, людина яка представляє владу і з такої недоброї сторони. Бо влада може бути від Бога або така, що людей карає. А те, що він там подібний на нього (Путіна), то це була ідея отця Михайла, бо він хотів, щоб там щось таке було".

На Львівщині у храмі УГКЦ намалювали палаючого в пеклі Путіна – фоторепортаж

Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска
Путін фреска

Цю фреску малювали майже півроку тому. Робота обійшлася у кілька сотень тисяч гривень. Гроші на неї пожертвували парафіяни. Щодо незвичайної фрески на стінах церкви думки вірян розділилися. Комусь ідея сподобалася, а хтось обурився.

Парафіянин Тарас Стародуб зазначає: "Тут бачать Путіна, але наскільки мені відомо, скопіювали картину 16-17 століття. Напевно, вже тоді митець бачив появу на світ такого антихриста, як Путін. Людина яка знищує мільйони життів".

Релігієзнавець Тарас Антошевський нічого скандального у розписі не бачить, мовляв, традиція змальовувати живих людей на церковних фресках тягнеться з часів бароко. "Політичний момент буде присутній, тому що людина має мати не просто умовного ворога, грішника, а грішник має бути цілком реальний. Тому нічого дивного тут нема", – каже релігієзнавець Тарас Антошевський.

Настоятель храму додає, що фреску ще не домалювали і не виключає, що на ній можуть з'явитися й інші сучасники.

Марта Шикула, Євген Радіон, Львівська область, "5 канал"

Попередній матеріал
"Під шумок продали": у Києві хочуть забудувати більше 70 гектарів Нацпарку "Голосіївський"
Наступний матеріал
Кокотюха: Що робити?! Творимо свій простір й дегуманізуємо терен ворога та колаборантів на окупованих територіях