Таміла Ташева
Таміла Ташева 5 канал

Правозахисники подали президентові законопроєкт щодо статусу політв'язнів – подробиці

Читайте по-русски
Документ гарантуватиме соціальне та медичне забезпечення політв'язням та військовополоненим, які постраждали від російської агресії

Законопроєкт щодо статусу політв'язнів та військовополонених підготували правозахисники спільно з фахівцями Міністерства у справах ветеранів. Документ уже спрямували до офісу президента і очікують, що Володимир Зеленський внесе його до парламенту як невідкладний.

Документ гарантуватиме соціальне та медичне забезпечення політв'язням і військовополоненим, які постраждали від російської агресії. Це особливо актуально для кримських в'язнів, адже після звільнення вони не можуть повернутися додому.

За інформацією правозахисників, під час наступного великого обміну планується повернути кількох полонених зі сходу. А після того йтиметься про повернення заґратованих в окупованому Криму українців та кримських татар.

"Він регулює статус і відповідно, щоб у родини і в цього бранця було соціальне забезпечення, медичне забезпечення, щоб у нього була можливість отримувати компенсації для юридичного захисту. Тобто в силу того, що навіть зараз є виділені кошти в державному бюджеті, але немає цього статусу, то є проблема в тому, щоб ці люди мали повний соціальний захист насамперед", – наголосила голова правління ГО "КримSOS" Таміла Ташева.

Як повідомляв 5.UA, очільник СБУ Іван Баканов подав президенту Володимирові Зеленському проєкт нової редакції закону "Про Службу безпеки України". 

 

Попередній матеріал
Поблизу Новолуганського ворог гатить одночасно з усіх видів зброї: армійці розповіли про тактику окупанта
Наступний матеріал
Новинки від техногіганта: конференція Made by Google 2019 – завершено

Пленарне засідання Верховної Ради України – завершено

Зарплата молоді: у Верховній Раді пропонують не оподатковувати доходи молодих фахівців

"Не перезавантаження, а надання додаткових повноважень" – комітет схвалив президентський закон щодо ДБР

Небажання уряду мати чесний зворотній сигнал від бізнесу: Ксенія Ляпіна розповіла про причини свого звільнення

Обговорення проєкту закону "Про місто Київ – столицю України" – завершено

Пленарне засідання Верховної Ради: прем'єр-міністр презентує програму діяльності – завершено