Повернули прапор України у Кліщіївку: перший в історії України штурмовий підрозділ "Лють" – "Легендарні воїни"

Легендарні воїни 5 канал
Бійці "Люті" воюють з основним шевроном, на якому зображена символіка Нацполіції України. Але кожен підрозділ має свій, унікальний нарукавний знак

Їх створили спеціально для наступальних та штурмових дій, щоб повертати окуповані росією українські землі. Бригада наступу об’єднала слідчих, оперів та патрульних, поліцейські полки, батальйони спецпризначення і добровольців інших професій.

"Люди, які свідомо сюди прийшли …. Є мета, показують результат …. Щоб діти наші не воювали!", – каже командир артилерії полку "Цунамі" бригади "Лють" МВС "Маестро".

Вони назавжди ліквідували штурмову групу російських десантників, визволяли Херсонщину, повернули прапор України у Кліщіївку. Здійснили сотні штурмів і довели, що поліція може воювати на рівні бойових бригад Збройних сил. Смалити артою та надсилати ворогу подарунки безпілотниками.

"Лють – це не смітник для зальотчиків … це бригада, яка кров’ю омила своє ім'я. Штурмова бригада "Гвардії наступу" – "Лють"!", – переконаний командир полку "Цунамі" бригади "Лють" МВС (2023–2024) Олександр Гостіщев.

Як з'явилася "Лють"

У Силах оборони "Лють" з’явилася в лютому 2023-го. Це дітище масштабного рекрутингового проєкту Міністерства внутрішніх справ. Бригада 1 із 10 штурмових формувань "Гвардії наступу", які створили спеціально для деокупації українських земель.

Перший в історії України штурмовий підрозділ Нацполіції об’єднав дільничних, слідчих та оперативників, патрульних і добровольців інших професій, які захотіли бути серед тих, хто здійме прапор України у визволених від окупанта містах та селах.

Бійці "Люті" воюють з основним шевроном, на якому зображена символіка Нацполіції України. Але кожен підрозділ має свій, унікальний нарукавний знак. Наприклад, на шевроні полку "Цунамі" хвиля та водяний дракон, який знищує на своєму шляху всю нечисть, тобто ворога.

У полку "Сафарі" – вовк із відкритою пащею, що символізує злість, силу та рішучість кожного бійця бригади, який загризе за Батьківщину. Гасло бригади – перетвори свою лють на зброю.

Бойовий шлях полків та спецбатальйонів "Люті"

Бойовий шлях полків та спецбатальйонів "Люті" розпочався задовго до створення самої бригади. Коли ворог розпочав повномасштабне вторгнення, до "Цунамі", "Сафарі", "Дніпра-1", "Енею" та "Луганська-1" подалися поліцейські-добровольці. Перші спецзавдання вони виконували під час оборони столиці, на Миколаївщині та Херсонщині. Зачистки та контрдиверсійна діяльність були на них.

Не менш відповідальні завдання у поліцейських були під час контрнаступу на півдні. Разом з іншими підрозділами сил оборони вони брали участь у визволенні селища Давидів Брід та Херсону. Звідти добряче гнали окупантів.

А потім, коли створили бригаду, до підрозділів набрали ще сотню (або понад сотню) вмотивованих добровольців. Поліцейським довелося швидко опановувати танки, БТРи, артилерію, зенітки, протитанкове озброєння та снайперські гвинтівки. Щоб воювати на рівні ЗСУ, постійно тренувалися. І нині, замість відпочинку, між бойовими завданнями – продовжують навчатися на полігонах.

Справжній екшн ворогу бригада влаштувала на Донеччині. Там воювали і продовжують воювати усі полки та підрозділи "Люті". Бійці лише одного полку – "Цунамі" здійснили більш як сотню штурмових операцій лише за пів року.

Командир полку "Цунамі" загинув в Одесі

"Більше ста операцій тільки в нашому полку... а ще є два інших … штурмові дії, оборонні бої, бригада повністю виконала те, що на неї було покладено, ті всі задачі... наступали нормально ..", – каже командир полку "Цунамі", ОШБР "Лють" МВС (2022–2024) Олександр Гостіщев.

Це інтерв'ю з Олександром Гостіщевим "5 канал" записав 5 березня. За 10 днів командир полку Цунамі загинув в Одесі. Тоді росіяни завдали подвійного удару по місту. Підступно поцілили вдруге, коли рятувальники, медики та правоохоронці рятували людей.

Олександр був на війні від 2014-го. Під час повномасштабного вторгнення під його керівництвом бійці полку "Цунамі" влаштовували пекло росіянами, здійснили чимало штурмів. Усе задля звільнення Кліщіївки, населеного пункту на Бахмутському напрямку. І вони це зробили. Зробили – красиво! У Кліщіівці знову замайорів прапор України, поруч і прапор бригади "Лють".

"Кожна штурмова операція дуже важка емоційно і фізично. Може повернулися по-різному. Треба відповідально ставитися, це живі люди. Яких ведеш у бій, керуєш і даєш накази", – вважає командир полку "Цунамі", ОШБР "Лють" МВС (2022–2024) Олександр Гостіщев.

Бойовий шлях Олександра Гостіщева

Разом із командиром бійці назавжди ліквідували кілька сотень військовослужбовців російської армії, знищили цілу штурмову групу десантників, захопили у полон десятки окупантів. Склади з боєприпасами успішно перетворились на попел. А кількість техніки, яку перетворили на брухт, бійці вже не рахують.

"Атакуючі хвилі ворога були постійно … щодві години, ми їх знищували. Йшли по трупах…", – згадує командир артилерії полку "Цунамі" бригади "Лють" МВС "Маестро".

Бо так вчив командир. Знищувати всіх, хто зазіхне на найдорожче, – Україну. Цим Олександр Гостіщев займався від 2014-го. Тоді визволяв від сепаратистів Маріуполь. Воював на Донеччині та Луганщині. Під щільним вогнем противника вивів з іловайського оточення свій підрозділ та військовослужбовців інших бригад Збройних сил України.

Олександр Гостіщев командир полку "Цунамі", ОШБР "Лють" МВС (2022–2024)
"Звичайні хлопці, які живуть Україною. Є традиція така, що кожна людина разом з шевроном отримує прапор України і з ним всюди воює. Я кажу, що ті прапори ми поставимо в кожному визволеному місті України …. От буває, усе, капець, всі видохлися, штурми день в день, дуже виснажливо, а ти кажеш: хлопці, треба робити роботу. Хоч вони втомилися, але йдуть робити свою задачу…", – розповів командир полку "Цунамі", ОШБР "Лють" МВС (2022–2024) Олександр Гостіщев.

Участь бійців у боях

Так само свої завдання виконують усі полки та батальйони бригади. За собою "Лють" закріпила Донецький напрямок. Місця, де ворог активно штурмує позиції наших захисників.

"Кожні пів години був штурм. Летіло все, там загинув побратим... виходили вночі, плюс евакуація поранених... було дуже важко. Перший бій – відчули все! Я вів групу, нас накрило АГС, трьох посікло уламками, двоє контужених. Дійшли до позицій, попали під вогонь... наші нас витягали, вивезли…", – згадує військовослужбовець полку "Луганськ 1" ОШБР "Лють" МВС "Аляска".

"В той раз я вирішив, що братиму участь на полі бою, а не в командному пункті… бо багато людей йшли на такі жорсткі бойові дії вперше… я пішов з особовим складом, щоб приклад був і заспокоїти їх. Уночі зайняли позиції, почали окопуватися, всю ніч копали і коли прийшов час "ч", висунулися на техніці, залітали на броні і піхотою… вели ближній бій, а ми вогневу підтримку робили, щоб помогти атакуючим силам ", – каже заступник командира полку "Сафарі" ОШБР "Лють" МВС Богдан Кушнір.

Бої за Курдюмівку

Бої за Курдюмівку стали ще тим випробуванням для бійців штурмової бригади.

"Саме складне артилерійський вогонь … міни падають щільно і покривають усю площу, на якій перебуває група … залишитися неушкодженими рідкість", – вважає заступник командира полку "Сафарі" ОШБР "Лють" МВС Богдан Кушнір.

"Бійці стояли на позиціях, були поранені …. Група зазнала втрат, пораненими, евакуація була дуже тяжка …. Ми висунулися на позиції на допомогу хлопцям… довелося цілий день бігати від ворожих БПЛА, які цілий день скидають бк. Були бійці, які самі пересуватися не могли. Безперервні скиди і ти їх нових, ховаєш… то якась безпомічність, морально тяжко…. В один момент ти просто мусиш змиритися… як зграя дронів літає за тобою", – розповідає заступник командира полку "Сафарі" ОШБР "Лють" МВС Богдан Кушнір.

Нині бригада продовжує активно відбивати постійні штурми ворога та артилерійські і дронові атаки росіян. Бійці затяті на перемогу, і їхня лють до ворога бере своє.

"Зайшли у ворожий окоп  вороги мали занадто укріплену позицію … хлопці тупо там забарикадувалися, ніхто не втік. Зима, холод. По пояс у воді і багнюці…. Вони ночували з ворогом в одній траншеї за 10 метрів один від одного. … і вони не сплять там, не сидять. То з РПН стріляють, ще щось.. я маю честь служити з ними…  утримують позиції, закидають гранатами… хлопці таке проявляють, проста людина не повірить, що хтось може таке витримати", – каже заступник командира полку "Сафарі" ОШБР "Лють" МВС Богдан Кушнір.

У бригади єдиний командир – Олександр Нетребко.

За героїчні заслуги на фронті нагороджені десятки бійців бригади. Різними державними нагородами. У боях за незалежність життя віддали чимало поліцейських та добровольців. Їхню пам’ять вшановують на всіх урочистих заходах, на фронті та під час служби в тилу.

"Дуже скептично всі ставилися до поліцейських, але воля до перемоги і мотивація бійців …. Штурмові групи йшли перед дшв, морською піхотою, разом … і в бою показали, що на рівні", – переконаний командир полку "Цунамі", ОШБР "Лють" МВС (2022–2024) Олександр Гостіщев.

Дивіться також: справжні і безстрашні – герої королівської піхоти 24-ї окремої механізованої бригади.

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

Попередній матеріал
"Було таке, що не вдасться забути до кінця життя": офіцер Нацгвардії, якому ампутували руку на "Азовсталі" – "Хто з Мірошниченко?"
Наступний матеріал
Українсько-польський союз 1920 року: як під Замостям зупинили більшовицьку навалу – "Машина часу"
Loading...