Вони увірвалися в ЗСУ зі швидкістю шквального вітру. У квітні були батальйоном, у листопаді стали бригадою. Охочих воювати в лавах новоствореного підрозділу – хоч відбавляй. Але отримати їхній шеврон непросто. Тут зібралися найкращі. Досвідчені армійці та добровольці. Вони швидко опанували західну техніку і вміло випробовують її на окупантах. Підняли прапор України над визволеним від рашистів Роботиним. Брали участь у боях за Авдіївку. 47 окрема механізована бригада "Маґура".
Історія бригади
Історія 47-ї розпочалася навесні 2022. Тоді двоє військовослужбовців ЗСУ – Іван Шаламага та Валерій Маркус отримали завдання створити новий батальйон. Коли розпочали набір до лав формування, подалися і чинні армійці, і чимало добровольців. Щоправда, відбір пройшли не всі. Шукали мотивованих, креативних, відповідальних та здатних до самоосвіти людей. На співбесіду приїжджали сотні, і тільки половина з них проходила далі. Наприклад, ті, хто не може пробігти 10 кілометрів, – відбір не проходили.
Новостворений батальйон буквально за пів року виріс і став 47 окремою механізованою бригадою "Маґура". Гасло бригади: "Завжди відважні для командування або "завжди зухвалі" для ворогів". Символ бригади – шаховий кінь, який діє нестандартно, переступаючи інші фігури. Коло з шипами символізує щит.
Штурми біля Вуглегірської ТЕС
Перше бойове випробування 47-й випало, коли формування було ще батальйоном. У червні 2022-го їх відправили на Вуглегірський напрямок. Бійці отримали завдання взяти штурмом район Вуглегірської ТЕС. За дві доби відкинули ворога на 4 кілометри. Але згодом росіяни зайняли теплоелектростанцію та місто Світлодарськ, і українські сили відступили.
Контрнаступ: битва за Роботине та Авдіївку
На початку червня 2023 року 47-ма пішла в наступ. Підрозділам бригади поставили важливе завдання: прорвати російську оборону на Запоріжжі від Оріхова до Малої Токмачки. Після двох місяців запеклих боїв 47-ма зайшла в Роботине, прорвавши першу лінію російських військ. Прапор над зруйнованою окупантами місцевою школою підняли військові "Маґури".
Евакуацію мирних мешканців бійці 47-ї організували на БМП "Бредлі". А потім була Донеччина. З жовтня 2023 бригада бере участь у боях на Авдіївському напрямку.
Битва за Авдіївку була чи не найпекельнішою. Місто ворог брав кілька місяців. У зоні своєї відповідальності 47-ма просування москолоти не допустила.
Командири батальйону
Командиром батальйону та полку був Іван Шаламага. Командиром бригади став Олександр Сак, пізніше його змінив Олександр Павлій, після нього бригадою командував Дмитро Рюмшин, нині Ян Яцишен.
"Маґура" – це безстрашна піхота та умілі артилеристи. Від дронщиків 47-ї у ворога просто починаються панічні атаки. Коли у бій йдуть розвідники та штурмовики – у противника немає шансів.
Західна техніка у бригаді
В арсеналі 47-ї багато західної техніки: танки "Леопарди" та "Абрамси", а також словенські М-55s, БТР "МаксПро", бронеавтомобіль "Пантера" т6 та БМП БРЕДЛІ.
Герої бригади
Під час бойових дій життя за Україну віддали і бійці 47-ї. Через те, що бригаду створили нещодавно, у них немає постійного місця дислокації. Своїх побратимів згадують у боях, на позиціях та в окопах.
Нині бригада тримає оборону на Авдіївському напрямку. Хлопці тут впевнено луплять ворога і не дають просунутися. Кажуть, будуть тут, доки не проженуть росіян з України назавжди.
Дивіться також: справжні і безстрашні – герої королівської піхоти 24-ї окремої механізованої бригади.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.