Вишкіл спецпризначенців за стандартами НАТО
Вишкіл спецпризначенців за стандартами НАТО 5 канал

Посилений курс підготовки під керівництвом інструкторів НАТО: журналісти побували на вишколі спецпризначенців

Читайте по-русски
Армійці-розвідники вже вдосконалили навички з медичної підготовки, позаду стрільби, а також курси розвідки та спостереження

Посилений курс підготовки Advance за класифікацією НАТО триває на Хмельниччині. Вишкіл проходять розвідники 8 полку сил спеціальних операцій. Заняттями керують військові інструктори з держав-членів Північноатлантичного Альянсу та штатні інструктори полку. За навчаннями спостерігали кореспонденти "5 каналу".

Багатоповерхова закинута споруда стала для армійців-розвідників "полем бою". Це один з етапів навчань. Спецпризначенці перевіряють кожну кімнату, шукають людей, зброю ти вибухівку.

Перед навчанням українські та натовські інструктори проводять заняття з теорії. Далі – практичні вправи. А вже після них – "розбір польотів". У деталях вивчають свої дії і помилки, після цього – знову "в поле" разом з інструкторами.

"Як кажуть наші союзники – в них є такий вислів "Степ бай степ" – поступово: від простого до складного. Спочатку в нас йде теорія, потім прості заняття, пізніше вони ускладнюються-ускладнюються-ускладнюються", – пояснює один з інструкторів.

За командою інструкторів армійці то завмирають, то миттєво вриваються у приміщення.

"Група – це є один механізм, вона працює, як один механізм, а точніше сказати – це як вода – вона вливається одночасно, так же і група вливається одночасно, хоч яке було б поставлене завдання", – зазначає армієць "Боксер".

Військові переймають досвід найкращих армій НАТО. Дії, відпрацьовані до автоматизму, в поєднанні з хорошою фізичною та психологічною підготовками. Саме такого результату чекають інструктори від армійців після занять у класах та "в полі".

"Сьогодні ми відпрацьовуємо захід і зачистку кімнати в приміщенні, підйом по сходовій клітці, рух і переміщення по коридорах, відпрацьовуємо повороти як ліворуч, так і праворуч, перехрестя, зачистку кімнат – швидку та ретельну. Штурм кімнат робиться дуже швидко, приблизно там 10-15 секунд. До десяти секунд – і рухаємося далі", – рахує боєць "Каратель".

7-тижневий вишкіл для спецпризначенців складається з кількох етапів. Армійці-розвідники вже вдосконалили навички з медичної підготовки, позаду стрільби, а також курси розвідки та спостереження.

"Кожен з етапів закінчується стрес-тестом – і все, що вивчили, під якимось стресом – це надзвичайно різні фактори стресу – може бути і обмеження часу, і ускладнення імітацією вибухів, пострілів – і під тим усім максимально наближеним до бойової обстановки", – коментує інструктор.

Та найскладніше – ще попереду. А саме – останній тиждень навчань. Щоб упоратися із завданням, спецпризначенцям доведеться використати всі здобуті під час вишколу навички.

Любко Іванів, Євгеній Моісеєнко, "5 канал"

Попередній матеріал
Один з варіантів інфекції виключили: подробиці масового отруєння в дніпровській школі
Наступний матеріал
МЗС відреагувало на "вояж" французьких політиків до окупованого Росією Криму
Loading...

В Одесі пришвартувалися 2 турецькі військові кораблі: мета дружнього візиту

"Підготовка до наступу": ЗСУ беруть участь у міжнародних навчаннях Combined Resolve XI

Anakonda-2018: НАТО розпочало масштабні навчання у країнах Балтії та Польщі

Не словом, а ділом: НАТО продемонструвало, як діятиме в разі російської агресії

На кордоні з Росією стартували найбільші з часів "холодної війни" навчання НАТО

Україна як партнер НАТО братиме участь у навчаннях Trident Juncture