Не словом, а ділом: НАТО продемонструвало, як діятиме в разі російської агресії

5 канал / Час. Підсумки тижня
НАТО вперше після завершення "холодної війни" зібрало надпотужний контингент на маневри. Сценарій простий і реалістичний – на маленьку країну напав великий і потужний агресор

Єнс Столтенберг, Генеральний секретар НАТО:

Ми здійснюємо колективну оборону, тому що це головне завдання для НАТО. Ми демонструємо свою рішучість і можливості, показуємо, що ми маємо волю захистити всіх союзників. І знову-таки – запобігти конфлікту. Поки всі потенційні супротивники знають, що напад на одного союзника спричинить реакцію всього Альянсу, то нападу не буде. Те, що робить Росія, це, звичайно, одна з причин, чому ми зміцнюємо нашу колективну оборону, чому ми зміцнюємо свою присутність, зокрема на Півночі.

5 канал / Час. Підсумки тижня

За сценарієм навчань Trident Juncture, на одну з держав-членів альянсу раптово здійснюють напад. Цього разу в ролі жертви Норвегія. НАТО демонструє здатність забезпечити захист члена альянсу в скрутному становищі як технікою, так і військами. Вони мають бути готові переміститися з Європи й Північної Америки навіть на чималу відстань. Приміром, британські війська рухалися в Норвегію через Данію і Швецію. 71-на бойова машина та військові мали швидко здолати тисячі кілометрів північною Європою. Так НАТО перевірило, наскільки ефективно солдати, важка техніка та обладнання можуть рухатися між європейськими країнами.

Тим часом американці десантувалися в Ісландії  так відпрацьовували переправу підкріплення з іншого континенту, швидку висадку на берег і транспортування на об'єкти з допомогою малої авіації.

У Данії, на суходолі, відпрацьовували протидію вторгненню ворожих десантників.

5 канал / Час. Підсумки тижня

Тобіас, снайпер норвезької армії:

Я дізнався, що в інших країнах НАТО такі, як ми, виконують інші завдання, але водночас є багато спільного. Тому нам легко співпрацювати і легко спілкуватися й обмінюватися досвідом.

Седрик, сержант французької армії:

Ми можемо брати участь в операціях за екстремальних температур – нижче 60-ти градусів. Ми повинні мати терпіння, тому що переносимо багато ваги, наші сумки зі зброєю в середньому по 60-70 кілограмів. Нам також треба бути дуже терплячими, тому що коли ми приходимо на позицію, нам доводиться чекати від однієї години до тижня.

Із моря відпрацьовували висадку та штурм захоплених ворогом територій. Чи не вперше у навчаннях НАТО у бойових умовах, під вогнем відпрацювали роботу інженерних військ  зведення понтонних переправ для важкої техніки.

5 канал / Час. Підсумки тижня

Ерве Блежан, заступник керівника Об’єднаного морського командування НАТО, віце-адмірал:

З одного боку, під час навчань ми залучили величезну кількість кораблів. Це взаємозв’язок, інтеграція сил, управління інформацією. Ці кораблі перетворюються на великий флот, який може діяти злагоджено. З іншого боку, ми активно відпрацювали наші амфібії та техніку для подолання водних перешкод.

5 канал / Час. Підсумки тижня

Навчання планували заздалегідь. Вони ні на кого не спрямовані і мають винятково оборонний характер, наголошують у НАТО. Хоча Росія у відповідь не забарилася провести свої навчання в регіоні. Кораблі ВМФ Росії 1-3 листопада здійснили ракетні стрільби в Норвезькому морі. А американська розвідка з'ясувала – росіяни орендували ферми в норвезьких селах, щоб потай шпигувати і вивчати тактику натівських командувачів.

Єнс Столтенберг, генеральний секретар НАТО:

Ми не хочемо нової "холодної війни ", ми не хочемо нової гонки озброєнь, тому нам треба працювати, попри складні відносини з Росією. Саме тому нам потрібно більше військової присутності, більше тренувань, ми повинні переконатися, що запобігаємо інцидентам, нещасним випадкам, непорозумінням, прорахункам. Та якщо вони трапляються – бути впевненими, що вони не виходять за межі нашого контролю.

До навчань долучилися Швеція та Фінляндія – країни, які не входять до НАТО, але є партнерами Альянсу. До холодної Норвегії прислали свої підрозділи італійці, іспанці й португальці, які практично ніколи не тренувалися в таких екстремальних умовах.

Щоб довести важливість навчань, долучилися й політики. На танку – прем’єр-міністр Норвегії.

5 канал / Час. Підсумки тижня

Ерна Сольберг, прем'єр-міністр Норвегії:

Це повідомлення про те, що НАТО посилює свою діяльність у навчальних вправах і співпрацю між країнами, що також показує силу НАТО.

Френк Бакке-Єнсен, міністр оборони Норвегії:

Ми хочемо бути надійним партнером, надійним членом Альянсу. Ми можемо продемонструвати нашим друзям, що здатні захищатися, показати норвезьким людям, що НАТО може прийти на допомогу Норвегії, якщо це буде потрібно.

5 канал / Час. Підсумки тижня

Попри те, що більшість європейських країн не вірить у ймовірність російського вторгнення, агресивна політика Росії непокоїть Європу. Trident Juncture-2018 триватиме до 7 листопада. Від фази тренувань у полях НАТО перейде до командно-штабної фази навчань. У цій фазі візьмуть участь і українські військові.

 

Нонна Стефанова, Час: підсумки

Попередній матеріал
У боротьбі за автокефалію в застінках НКВС загинули тисячі священиків і вірян: як більшовики розстріляли першого митрополита УАПЦ
Наступний матеріал
Історичні факти: як росіяни століттями знищували українську мову