Пенсіонерка біля магазину
Пенсіонерка біля магазину 5 канал

Посилення карантину в Україні: як нові правила змінили життя пенсіонерів

Читайте по-русски
Під час карантину збільшилася кількість тих українців, які потребують допомоги від держави

Тим, кому за 60, від 6 квітня також перебувати вдома до кінця карантину. Як нові правила змінили життя пенсіонерів, дізнавалася кореспондентка "5 каналу" Ірина Саєвич.

Старшим 60-ти на вулицю зась. Згідно з постановою Кабміну, від 6 квітня самоізоляції мають дотримуватися люди, яким понад 60 років. Виняток – ті, про кого нікому подбати. А також працівники лікарень та стратегічних підприємств.

"Ось, це мої ліки, хоч би не загубити. От ці препарати я п'ю щодня", – розповідає жінка.

Валентині Комасі 72 роки. З 6 квітня вона мала б не виходити на вулицю, однак каже – змушена це робити.

"Слава Богу, я нічого не боюся. В аптеку ж треба прийти, бо без таблеток жити не можна, як же ж це так. Діти є. Так вони по своїх справах, а я що? Заставляти не заставляю", – каже Валентина.

Щодня виходить на вулицю за продуктами і 66-річна пані Валентина. Говорить: ризики розуміє, однак дотримується правил.

"Сказали, що 2 кілометри, від дому, я от за цим будинком живу, я вийшла. Мені потрібно розминатися. В квартирі, самі знаєте, не розімнешся", – говорить жінка.

Вигулювати тварин, відвідувати аптеки й продуктові, але лише ті, які в радіусі 2 кілометрів від місця проживання – такий виняток уряд зробив для літніх людей, які дбають про себе самі. Окрім того, дозволено й далі працювати на стратегічно важливих підприємствах. 62-річна Раїса Раєнко поспішає з роботи. Вона – комунальниця.

"Прибираю в домах, стерилізую, зранку і по обіді. Захищаю себе маскою, страшно, звісно, але ми всі під Богом ходимо", – каже Раїса.

Якщо ж одиноким літнім людям та особам з інвалідністю не вдається самостійно впоратися з карантинними буднями, на допомогу мають прийти соцслужби. Їхні працівники і волонтери розвозять пакети з продуктами.

"Мало до нас звертається 60+. В основному це одинокі люди, люди, яким необхідна допомога зараз і тут. Ми забезпечили вже десь 17 тис. киян необхідними наборами, щоб вони могли два тижні прожити, ну поїсти хоча б щось", – розповідає Руслан Світлий, керівник Єдиного координаційного центру КМДА з допомоги малозахищеним категоріям киян.

Під час карантину збільшилася кількість тих українців, які потребують допомоги від держави. За інформацією профільного міністерства, до березня по країні соцслужби обслуговували мільйон 200 тис. осіб похилого віку та людей з інвалідністю. Нині на 25 тис. більше. Таким людям соцпрацівники можуть купити харчі, ліки та допомогти у сплаті комунальних послуг.

"Особа самостійно може звернутися до районного управління соціального захисту населення, територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) за місцем свого проживання, на гарячу телефонну лінію і повідомити про потребу в допомозі або може звернутись інша особа в інтересах особи, яка потребує допомоги", – йдеться у відповіді Міністерства соціальної політики

Водночас, чи штрафуватимуть людей поважного віку, які не дотримуватимуться самоізоляції, та як поліція визначатиме, чи справді пенсіонер самотній – відповідей на ці запитання офіційно від поліції немає. А ось не на камеру правоохоронці пояснили, що спершу проводитимуть профілактичні бесіди, а тих, кого виявлять без маски чи документів, може чекати й штраф.

Ірина Саєвич, Микола Довгий, Іван Довганик, "5 канал"

Попередній матеріал
COVID-19 у Британії: Борис Джонсон опинився в реанімації, в країні різко зростає смертність
Наступний матеріал
Посилення карантину в Україні: чи дотримуються правил магазини – рейд "5 каналу" до Novus
Loading...
Самоізоляція для людей віком від 60 років: у МОЗ пояснили заборону пенсіонерам виходити з дому

Самоізоляція для людей віком від 60 років: у МОЗ пояснили заборону пенсіонерам виходити з дому

"Транспорт не ходить, магазинів немає": як переживають карантин пенсіонери в селах-привидах Харківщини

"Транспорт не ходить, магазинів немає": як переживають карантин пенсіонери в селах-привидах Харківщини

Порожні вулиці, поодинокий гавкіт собак: як селяни захищаються від коронавірусу

Порожні вулиці, поодинокий гавкіт собак: як селяни захищаються від коронавірусу