Кури
Кури 5 канал

Порожні вулиці, поодинокий гавкіт собак: як селяни захищаються від коронавірусу

Читайте по-русски
Жителі сіл скаржаться, що залишилися без елементарної допомоги

Карантином єдині. І не лише у великих містах, а й загалом по країні. Під обмеження попали й українські села. До районних центрів люди самотужки дістатися не можуть. Хіба що велосипедом, та їхати зазвичай довго. А от медичні пункти, які мали б надавати першу допомогу, не завжди справні. Кореспондентка "5 каналу" Валерія Павленко їздила Київщиною і знає більше про те, як живе село на карантині.

Карантин в селах. Що змінилося і як захищаються від вірусу селяни? "5 канал" завітав у декілька населених пунктів Київщини, щоб дізнатися, як дотримуються селяни карантину.

Порожні вулички. Худоба під замком. І поодинокий гавкіт собак. Це перше, що побачила знімальна група в селах, тільки-но виїхала за місто.

Ще 30 км углиб від Житомирської траси. І почали зустрічатися люди.

Дмитро у селі не живе, але частенько приїздить до батьків. Особливо останнім часом, пояснює чоловік. Привозить харчі та засоби захисту.

"В районі ми з жінкою їхали, щоб батькам маски купити, то немає. Батько навіть маски немає, щоб купити йому десь маску для захисту", – каже Дмитро.

Адже через карантин автобуси тут не ходять. А на попутках не дістанеться – не беруть, розповідає батько Дмитра – Віктор.

"До Макарова добратися нема чим. Ніякої ні маршрутки. Нічого. То добре, що він під'їхав машиною да привіз ліки", – говорить Віктор.

А ще розповідає: в селі Таврія, що у Макарівському районі Київської області, з двох медпунктів не працює жоден.

"Маски немає де купити, у нас ФАПи, два є медпункти, закриті взагалі. Ніякої таблетки не можна купити у селі", – говорить Віктор.

Тільки-но знімальна група відійшла від медпункту і натрапила на пані Надію. Жінка скаржиться, усе село залишилося без елементарної допомоги.

"Треба таблетку взяти будь-яку, нема де таблетку взяти. Можливо, яка маска, чи що, я без маски ходжу. В мене немає де взяти її. Через дорогу узяла б, хоча б яку таблетку. Від шлунку", – розповідає Надія.

Тому лікується народними методами.

"Травки в мене. Нарвала соснових бруньок, з медом перекрути, і їм. Оце таке. Алое накрутила з медом, п'ємо. А де ж ти візьмеш, як тут закрито і закрито", – каже Надія.

Найближчий районний центр, де можна придбати пігулки, маски та антисептики, – Макарів. Від Таврії це близько 15 км, автівкою – не більше 10 хвилин.

А от медики карети швидкої допомоги, на чолі зі старшим фельдшером, поговорили зі знімальною групою залюбки. Кажуть, до протидії коронавірусу готові.

"Масками забезпечені, в крайньому випадку, на найближчих 20 днів хватить. Три костюма готових лежить на підхваті, за необхідності бригада одягається – виїжджає. Все інше. Медикаменти, як були так і є", – говорить Михайло Ромашко, старший фельдшер швидкої допомоги Макарівського району.

Селяни захворіти не бояться. Нині зайняті геть іншим.

"Ніхто ніякого вірусу не боїться. А то, що лякають, то нехай собі йде, може десь у масах серед людей воно є. Але у нас, я ж кажу, поки йде все своєю чергою. Вже сіємо, садимо. А що вмирати?" – Розповідає Віктор.

Та й роботу ніхто не скасовував. Принаймні у пані Люби. Вона поштарка.

"Ми ж повинні людям рознести, прийшли, бистренько забрали, розвезли, і додому. Ну, рукавички сама купила. А от маски присилають з роботи, привозять поштою і привозять маски", – каже Любов.

Хіба що тепер селяни разом менше збираються. Всі сидять вдома.

"Наприклад, я їду, людей мало дуже бачу, ну раніше більше людей ходило, зараз ходить людей мало", – каже Любов.

За недугу чимало селян не переймаються. Намагаються їсти більше часнику та цибулі. Та все ж з дому виходять рідше та у гості не запрошують.

Валерія Павленко, Едвард Белінській, "5 канал"

Попередній матеріал
Підтримка бізнесу та громадян: як світ реагує на пандемію коронавірусу та економічну кризу
Наступний матеріал
Момент істини для України: економічний колапс чи підтримка "антиколомойського закону" – "Спостерігач"
Loading...

Аваков заявив, що Крищенко міг заразитись під час перевірки потяга з Латвії

Ще один випадок COVID-19 у Верховній Раді – у депутатки підтвердили діагноз

У Тернопільській області три нових випадки коронавірусу – серед них 1,5-річний хлопчик

Україна повністю закрила державний кордон: що відбувається на польсько-українській межі

У Запоріжжі повідомили про перше одужання від коронавірусу

У Харкові перший тестово підтверджений випадок коронавірусу – чоловік на самоізоляції