біг
біг 5 канал

Посилення карантину: як правильно пересуватися вулицею, щоб не довелося платити штраф

Читайте по-русски
Нові карантинні заходи уряд ухвалив 3 квітня

Заборона виходити на вулицю без маски, не переміщатися групою більше двох осіб, не відвідувати парки, сквери, прибережні зони та спортивні майданчики. У середу задля боротьби з поширенням епідемії в уряді повідомили: пішли на радикальніші обмежувальні заходи.

Як правильно пересуватися вулицею, щоб не довелося платити штраф? Таке питання постало перед любителями бігу, яким нові обмеження значно ускладнили тренування.

Оболонська набережна – одне з улюблених місць для тренувань київських бігунів. Із запровадженням карантину охочих вийти на ранкову пробіжку тут хоч і поменшало, проте залишилося ще чимало. За нових, радикальніших карантинних заходів любителі бігу можуть позбутися легальної можливості займатися спортом на свіжому повітрі.

Аеробні фізичні навантаження, які супроводжують заняття бігом, позитивно впливають на здоров'я, кажуть науковці. Зокрема – на серцево-судинну систему та опорно-руховий апарат.

"Наша імунна система потребує навантажень. Якщо фізичні навантаження занадто великі, вони пригнічуватимуть роботу імунної системи. Якщо їх немає, так само імунна система не може повноцінно опиратися будь-яким хворобам, не тільки коронавірусу, а й грипу, застуді", – каже кандидат біологічних наук Олександр Скороход.

Водночас фахівці не радять бігати із тканинною маскою.

"Маска – це певний матеріал, тканина, на неї, під час пробіжки, ми інтенсивно дихаємо, на неї осідає пил, виходить, ми дихаємо не свіжим повітрям, не насичуємо киснем себе, а дихаємо пилом. Навіщо це потрібно? Є сенс, коли ми стоїмо в черзі, в магазин, прийшли в людні місця", – пояснює Олександр Скороход. 

В окремих країнах, де проблема з поширенням коронавірусу постала раніше, ніж в Україні, пробіжки не забороняли навіть за жорстких карантинних умов. Подекуди пробіжки були одним із легальних шляхів, щоб вийти із дому.

За кордоном найзатятіші любителі пробіжок не припиняли свої тренування навіть за умов повної заборони виходити з дому. У Китаї один бігун удома влаштував справжній марафон: за майже 5 годин він подолав у таких умовах 50 кілометрів. До схожого експерименту вдалася і киянка Аліса Покровська. Каже, після годинного забігу отримала цікавий досвід, але не найкращі враження.

Нові карантинні заходи уряд ухвалив 3 квітня. Водночас міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив: слід очікувати ще радикальніших кроків аж до заборони перебування на вулиці.

Петро Троць, Сергій Новіков, "5 канал"

Попередній матеріал
COVID-19: Дональда Трампа вдруге перевірили на коронавірус – спецвипуск
Наступний матеріал
Перепустки ніхто не питає: в одеському транспорті грубо порушують правила карантину
Loading...

У Києві через порушення карантину склали 470 протоколів: п'ятьох осіб оштрафували на 17 тисяч – Кличко

COVID-19: у Сумах чоловіка оштрафували за відвідування магазину без маски – спецвипуск

COVID-19: у двох областях України четверо людей померли від коронавірусу – спецвипуск

За шашлики у парку – штраф: як у Києві боротимуться із порушенням карантину

Примусова шпиталізація через COVID-19: як це працює та як каратимуть порушників карантину

Перший пішов: суд виписав киянці штраф у 17 тис. грн за порушення карантину