карантин у світі
карантин у світі 5 канал

COVID-19: у двох областях України четверо людей померли від коронавірусу – спецвипуск

Читайте по-русски
Упродовж понеділка зареєстровано 69 нових випадків інфікування

До 549-ти зросла кількість недужих на коронавірус в Україні. Це лабораторно підтверджені випадки. Дані на 10-ту годину ранку оприлюднили у Міністерстві охорони здоров'я. Упродовж понеділка було зареєстровано 69 нових випадків інфікування.

Найбільше – в Києві – 107 осіб. Далі за кількістю хворих іде Буковина – 90 хворих. На Тернопільщині коронавірус виявили у 78 людей. У Київській області – 52 випадки, у Черкаській – 50. Стільки само на Івано-Франківщині – 45. На Вінниччині – 36.

У Запорізькій області коронавірус виявили у 13-х осіб. Стільки само – у Рівненській. На Одещині – 11 хворих, на Сумщині – 10. У Дніпропетровській області коронавірус виявили у 9-х осіб. По 6 недужих на Донеччині та Львівщині. 5 – у Житомирській області. 4 – у Кіровоградській. По 3 на Волині та Хмельниччині. По 2 у Луганській та Чернігівській Областях. Закарпаття, Полтавщина, Харківська та Херсонська області мають по 1-му хворому.

Станом на 31 березня в Сумській області зафіксована друга смерть від коронавірусу. Про це повідомив в.о. директора Сумського обласного лабораторного центру Володимир Збаражський, передають місцеві ЗМІ.

За його словами, померла 59-річна мешканка села Козацьке Конотопського району. Він також додав, що раніше, 25 березня, померла 78-річна жінка з цього села, яка була знахаркою. Обидві вони лежали в одній палаті.

В Чернівецькій області 31 березня померли 2 людини. 

Сьогодні померли 2 пацієнти з підтвердженим COVID-19. Зокрема, жінка 1955 року народження, яка 25 березня потрапила в Хотинську центральну районну лікарню. До цього 3 дні вона сама лікувалася вдома. Вчора їй почали проводити неінвазивну вентиляцію легенів, але сьогодні стан різко погіршився і жінка померла.

Другий померлий – чоловік 1962 року, який був госпіталізований до Обласної клінічної лікарні 24 березня. З 27 березня перебував у реанімації в тяжкому стані, чоловік хворів також на цукровий діабет.

Варто пам'ятати, що за порушення умов карантину в Україні передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність.

Зокрема для людей, які самовільно залишити місце карантину або обсервації, передбачено штраф від 17 до 34 тисяч гривень. Для посадовців штрафи більші: від 34 до 170 тисяч гривень. Якщо ж людина не дотримувалася правил навмисно і це призвело до поширення хвороби, порушнику доведеться сплатити від 17 до 51 тисяч гривень. Передбачено також обмеження волі та арешт.

карантин у світі
карантин у світі5 канал

Натомість в інших країнах покарання значно суворіші. 

Мільйон доларів або 3 роки в'язниці за відмову від самоізоляції і поширення коронавірусу. Таке покарання очікує на порушників карантину в Канаді. Це найбільший штраф у світі, пов'язаний з пандемією. До слова, у Канаді наразі 7474 інфікованих і 92 смерті. Натомість у державах, які очолюють рейтинг захворюваності, санкції не такі суворі.

У США, де нині оголошено надзвичайну ситуацію – хворих на коронавірусну інфекцію найбільше. Понад 165 тисяч осіб захворіли, майже 3200 – померли.

Порушників у Штатах очікує штраф від 250-ти до 10 тисяч доларів. Натомість, на Алясці сума покарання становить 25 тисяч доларів. За серйозні порушення, як-от недотримання обсервації, можна загриміти до в'язниці на 9 місяців. США закрили кордони з Канадою і Мексикою, заборонений в'їзд із території Європи, Китаю, Південної Кореї, Ірану. Скасовані масові заходи. Американським військовим та їхнім сім'ям заборонено покидати країну упродовж 2 місяців.

карантин у світі
карантин у світі5 канал

В Італії, яка є центром пандемії у Європі, порушникам загрожує штраф від 400 до 3 тис. євро або щонайменше 3 місяці арешту.

Зачинені всі нестратегічні підприємства. За недотримання правил карантину діяльність компаній та фірм можуть призупинити на термін від 5 до 30 днів. Країна паралізована – працюють лише продуктові магазини й аптеки, заборонені весілля та похорони, призупиненні внутрішні пасажирські перевезення, кордони закриті. Під забороною прогулянки на вулиці.

Іспанія, яка на 3-му місці за кількістю хворих на COVID-19, штрафує порушників на суму від 100 до 60 тисяч євро. За особливо тяжкі порушення загрожує від 3-х місяців до 4-х років в'язниці.

Правила карантину в Іспанії дещо м'якші, ніж в Італії – окрім роботи, магазинів та аптек ще можна виходити в банк.

Як повідомляв 5.UA, про бездіяльність лікарів у Кам’янці, що на Черкащині, – повідомили місцеві мешканці.

Попередній матеріал
Як в Україні та світі борються з розповсюдженням коронавірусу – "ІнфоВечір"
Наступний матеріал
Мільйон гривень спрямують на премії медикам, які борються з COVID-19 у Тернополі
Loading...
Як в Україні та світі борються з розповсюдженням коронавірусу – "ІнфоВечір"

Як в Україні та світі борються з розповсюдженням коронавірусу – "ІнфоВечір"

МОЗ та Uber домовилися про безплатне перевезення київських  медиків шатлами

МОЗ та Uber домовилися про безплатне перевезення київських медиків шатлами

Уроки для школярів транслюватимуть по телевізору – де і коли дивитися

Уроки для школярів транслюватимуть по телевізору – де і коли дивитися

"Запитали тільки дату народження": мешканці Кам'янки повідомляють про бездіяльність лікарів

"Запитали тільки дату народження": мешканці Кам'янки повідомляють про бездіяльність лікарів

"Краще ми, ніж наші бабусі": студенти-медики зголосилися допомагати лікарям у боротьбі з COVID-19

"Краще ми, ніж наші бабусі": студенти-медики зголосилися допомагати лікарям у боротьбі з COVID-19

Займалася самолікуванням і ходила до сусідів: у Рівненській області від коронавірусу померла жінка

Займалася самолікуванням і ходила до сусідів: у Рівненській області від коронавірусу померла жінка