Україна готова виконувати взяті на себе зобов'язання в рамках Мінських домовленостей, однак не бачить аналогічної готовності з боку ворога. Про це заявив міністр оборони України Степан Полторак під час зустрічі в четвер у Києві зі стратегічними іноземними радниками і послами Великої Британії, Канади та Литви в Україні, повідомляє прес-служба Міноборони.
У ході зустрічі вони обговорили процес реформування українського оборонного відомства, поточний стан виконання Мінських домовленостей та ситуацію в районі проведення Антитерористичної операції.
"Ми готові до виконання досягнутих домовленостей по відведенню військ від лінії розмежування, як і були готові до виконання попередніх домовленостей. Але досвід показує, що будь-які домовленості з агресором не варті навіть паперу, на якому вони підписані", – зазначив Полторак.
Міністр вкотре наголосив, що Україна сподівається на вирішення проблеми політичним та дипломатичним шляхом, але це можливо буде зробити лише за наявності сильної армії.
"Ми знаходимося на марші. Цей марш – до Європи, Альянсу та демократичних цінностей. Від вас ми очікуємо допомоги під час проведення реформ українського війська, зокрема, аби уникнути помилок та мінімізувати ризики під час реформування", – звернувся міністр оборони до іноземних радників.
У свою чергу Стратегічний радник від Великої Британії генерал Нік Паркер висловив повагу та підтримку щодо розпочатих процесів реформування. Він, зокрема, зазначив, що розуміє, наскільки складно реформувати відомство в умовах бойових дій. Також наголосив на важливості відпрацювання алгоритму роботи групи стратегічних радників. За його словами, окрім вивчення документів, потрібно працювати над побудовою довірливих відносин, адже це запорука успішної роботи команди.
Пані Джилл Сінклер, радник від Канади, зазначила, що відкритість, яка вже склалася між усіма присутніми на зустрічі свідчить про високий потенціал подальшої співпраці.
Генерал-майор Йонас Андрішкевічус, радник від Литовської Республіки, розповів, що був одним із тих, хто реформував та створював збройні сили Литви, й на власному досвіді знає, наскільки складний та довготривалий процес чекає на Україну.
"При першій нагоді Литва протягнула руку дружньої допомоги Україні. Моя присутність у цій команді свідчить про важливість українських реформ для Литви, яка й зараз відчуває загрозу, для Європи та усього світу в цілому", – сказав Андрішкевічус.
У свою чергу міністр оборони України висловив думку, що тільки спільними зусиллями можна зупинити ворога.
Нагадаємо, Порошенко назвав ще одну ділянку для відведення сил, на якій наполягає Україна.