president.gov.ua

Глави держав "нормандського формату" домовились розробити "дорожню карту" виконання Мінських угод – Президент

За словами Порошенка, РФ підтримала необхідність запровадження озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі

Президент Петро Порошенко повідомив, що на переговорах у "нормандському форматі" в Берліні було погоджено питання розробки "дорожньої карти" імплементації Мінських домовленостей. Про таке повідомляє прес-служба Президента.

"Головне завдання, яке ми ставили  перед собою протягом останніх півроку – переведення формату відносин у формат створення робочої "дорожньої карти", де буде чітко визначено дві складові. Складова послідовності кроків, які ми робимо для імплементації Мінських угод, і гарантії їх виконання", – зазначив Президент під час зустрічі з представниками ЗМІ за підсумками переговорів.

Петро Порошенко наголосив, що "ще півроку тому про "дорожню карту" ніхто і чути не хотів", але це стало можливим завдяки наполегливості української сторони.

Глава Української держави зазначив, що "жодної альтернативи нормандському формату на сьогоднішній день не існує і про це було чітко наголошено під час сьогоднішньої зустрічі".

"На сьогоднішній день Мінські домовленості – це є цілісний документ. І коли ми говоримо про "дорожню карту", то вона і передбачає послідовність і гарантії", – наголосив Президент.

Він також додав, що виконання безпекових умов, припинення вогню, виведення іноземних військ, дотримання режиму розведення військової техніки, забезпечення безперешкодного доступу представників ОБСЄ, звільнення заручників мають передувати переходу до виконання політичної частини. Президент також повідомив, що Росія підтримала необхідність запровадження озброєної поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

"Ми маємо розробити і затвердити робочу "дорожню карту". Українська пропозиція була спочатку підтримана нашими німецькими і французькими партнерами. На сьогоднішній день німецькі і французькі пропозиції щодо основи "дорожньої карти" були затверджені Нормандським форматом", – сказав Президент.

Петро Порошенко повідомив, що було дано доручення міністрам закордонних справ до кінця листопада на зустрічі затвердити основу "дорожньої карти". "Ми дали основні напрямки, які ця карта має містити", – уточнив він. Учасники переговорів Нормандського формату домовились, що протягом місяця міністри зустрінуться ще раз і підіб’ють підсумки для підготовка наступної зустрічі лідерів держав.

За словами Президента, перше і головне – "дорожня карта" є документом по імплементації всіх документів ухвалених у форматі Мінських угод.

Як повідомляв 5.ua, Порошенко розповів про результати "нормандських переговорів"

Попередній матеріал
Порошенко розповів про результати "нормандських переговорів" – відео
Наступний матеріал
"Ми обговорювали справжнє припинення вогню": Меркель – про результати зустрічі "нормандської четвірки"

Переговори у "нормандському форматі" в Берліні завершилися – АПУ

Порошенко розповів про результати "нормандських переговорів" – відео

Переговори "нормандської четвірки" тривають уже четверту годину поспіль

Климпуш-Цинцадзе: Я не бачу жодної можливості, в який спосіб можна було б ефективно змінити "нормандський формат"

У Берліні почалися переговори лідерів "нормандської четвірки"

"Нормандські переговори": до Берліна прибув Путін