radiosvoboda.org

"Ми обговорювали справжнє припинення вогню": Меркель – про результати зустрічі "нормандської четвірки"

Канцлер Німеччини переконана, що сторонам вдалося досягти "певного прогресу"

Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила про "певний прогрес" у переговорах "нормандського формату" щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Про це вона повідомила на спільній прес-конференції з президентом Франції Франсуа Олландом за результатами переговорів лідерів країн "нормандської четвірки", передає УНІАН.

"Я вам казала, що сьогодні (19 жовтня) не варто очікувати на диво, але ми досягли певного прогресу і сьогодні ми працювали над темами безпеки, політичного врегулювання, і сьогодні ми обговорювали питання так званої "дорожньої карти", певної послідовності кроків і заходів, зараз вони в деталях не обговорювалися", – заявила вона.

За словами канцлера ФРН, одна з цілей "дорожньої карти" полягає у поверненні Україні доступу до кордону в Луганській і Донецькій областях.

"Відносно Мінська ми маємо сказати, що одна з цілей, яку має ця "дорожня карта", це надати Україні доступ до своїх кордонів, і надати можливість вільного пересування по всій території України", – заявила Меркель. У цьому зв'язку вона наголосила, що "це все визнав і президент Росії", який за її словами, "відіграє важливу роль".

Крім того, як зазначила Меркель, у "дорожню карту" виконання Мінських угод має бути включено питання "особливого статусу" Донбасу.

"Щодо політичних питань – тут йдеться про "особливий статус" Донбасу, це було закладено у Мінських домовленостях і …це має бути включено у "дорожню карту", адже питання полягає в переході влади, яким чином це може відбуватись, адже перехідна фаза дуже важка і звісно тут маємо також досягти компромісу", – заявила вона.

Окремо канцлер виділила питання про необхідність подальшого розведення військ на Донбасі.

"Ми обговорили справжнє припинення вогню та відведення військ. Перші кроки вже зроблено в цьому напрямку, але багато ще залишається зробити", – заявила вона.

"Ми дуже детально поговорили про зону відведень і про роль місії ОБСЄ і ми хотіли би ввести місію, яка б функціонувала 24 години 7 днів на тиждень і також ми обговорювали справжнє припинення вогню", – додала Меркель. 

Як повідомив Президент України Петро Порошенко, на тривалих переговорах у Берліні, що відбулись 19 жовтня, глави держав "нормандського формату" домовились розробити "дорожню карту" виконання Мінських угод.

Дивіться також: Порошенко розповів про результати "нормандських переговорів" – відео

Попередній матеріал
Глави держав "нормандського формату" домовились розробити "дорожню карту" виконання Мінських угод – Президент
Наступний матеріал
Гаряче на Маріупольському напрямку: бойовики вдарили зі 122- та 152-мм артилерії

Глави держав "нормандського формату" домовились розробити "дорожню карту" виконання Мінських угод – Президент

Порошенко розповів про результати "нормандських переговорів" – відео

Переговори "нормандської четвірки" тривають уже четверту годину поспіль

Климпуш-Цинцадзе: Я не бачу жодної можливості, в який спосіб можна було б ефективно змінити "нормандський формат"