Поліція повідомила про обшуки на кількох підприємствах "оборонки"
Поліція повідомила про обшуки на кількох підприємствах "оборонки" npu.gov.ua

Поліція повідомила про обшуки на кількох підприємствах "оборонки" – що відомо

Читайте по-русски
Обшуки – санкціоновані, у межах кримінального провадження щодо привласнення бюджетних коштів під час закупівлі запчастин до бронетанкової техніки

На оборонних підприємствах у Житомирі та Києві відбулися обшуки. Про це повідомляє Міністерство внутрішніх справ, інформує пресслужба Нацполіції

Слідчі дії проводила Нацполіція та Державне бюро розслідувань під процесуальним керівництвом Військової прокуратури. Залучили також спецпризначенців КОРД. Правоохоронці зазначають, обшуки – санкціоновані, у межах кримінального провадження щодо привласнення бюджетних коштів під час закупівлі запчастин до бронетанкової техніки. Розголос довкола підприємств оборонного сектору стався після низки сюжетів журналістів-розслідувачів. У них йшлося про зловживання в закупівлях для армії.

Автори матеріалів, посилаючись на анонімні джерела, наполягали, що вже відсторонений від посади перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський, його син Ігор, а також колишній гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін причетні до схем розкрадання в оборонній сфері.

Як повідомляв 5.UA, 25 лютого 2019 року журналісти програми "Наші гроші" (Bihus.info) оприлюднили матеріали про викриття масштабних схем розкрадання в оборонному комплексі, до яких можуть бути причетні посадовці. Йдеться про події 2014-2016 рр. В "Укроборонпромі" тоді заявили, що журналісти маніпулюють закритою інформацією, яку могли отримати в межах кримінальних проваджень. 26 лютого президент тимчасово призупинив повноваження першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського. 4 березня Порошенко підписав указ про звільнення Гладковського з посади.

Нагадаємо, напередодні, 4 березня 2019 року, автори програми "Наші гроші" оприлюднили нову серію власних розслідувань. Посилаючись на анонімні дані, заявили, зокрема, що чільник "Укроборонпрому" Павло Букін та вже колишній перший заступник секретаря РНБО Олег Гладковський отримували "відкати" під час оборудок із закупівлями в "Укроборонпромі". Зауважили, що під час придбання російських альтиметрів для ремонту казахських літаків Ан-26 в Україні Павло Букін отримав 10 тисяч доларів, а Олег Гладковський – 30 тисяч доларів США відповідно. Автори розслідування стверджують, що отримали архів із листуванням учасників так званих схем та дані про давання й отримання хабарів людьми, задіяними у процесі. В "Укроборонпромі" при цьому заперечили семиразове завищення ціни на прилади для Ан-26.

Попередній матеріал
Нардеп від "СН" Тищенко назвав Україну "насосом" та розповів, як "впоратися з надувною лялькою" – відео
Наступний матеріал
У США склав присягу новий чільник Об'єднаного комітету начальників штабів: що він каже про Україну
Loading...