Протести в Казахстані
Протести в Казахстані фото YouTube

Після акцій протесту в Казахстані затримали майже 1000 осіб

  Читайте по-русски
  За словами переможця виборів Касима-Жомарта Токаєва, затримання – є "необхідними"

  Начальник служби захисту громадських інтересів генеральної прокуратури Сапарбек Нурпеїсов заявив, що у Казахстані за участь у мітингах протягом кількох днів було затримано понад 950 осіб. Про таке повідомляє "Радіо Азаттик".

  "За участь у незаконних мітингах у Нур-Султані та Алмати суд виніс адміністративне покарання стосовно 957 осіб, із них 670 осіб заарештовано на термін від 6 до 15 діб, оштрафовано – 115", – йдеться у тексті заяви.

  Слід зазначити, що мітинги у Казахстані, а також затримання їхніх учасників відбувалися 9 червня, у день президентських виборів, а також 10 червня та в ніч на 11 червня – проти офіційних результатів голосування і за звільнення раніше затриманих громадян. 12 червня в Алмати, у районі площі Астана, де проходили попередні акції протесту, зранку спостерігалася посилена поліцейська присутність, були проведені нові затримання громадян. Серед них, як і 9 червня, знову були співробітники ЗМІ. За оцінками, у середу в Алмати затримано не менше сотні людей.

  За словами переможця виборів Касима-Жомарта Токаєва, затримання – є "необхідними".

  Крім того, у міністерстві внутрішніх справ Казахстану учасників акцій протесту охарактеризували як "провокаторів" і "радикально налаштованих елементів". У Генпрокуратурі пообіцяли "і далі припиняти порушення".

  Як повідомляв 5.UA, казахський парламент схвалив перейменування столиці республіки Астани в Нурсултан. Про це було заявлено 20 березня на спільному засіданні уряду – через кілька годин після того, як цю пропозицію висловив новий президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв.

  Попередній матеріал
  "Криза існує тільки в росЗМІ": чи потрібне втручання Варфоломія, аби вирішити суперечності в ПЦУ – експерт
  Наступний матеріал
  Нацбанк подав дві скарги на суддів, які розглядали справу щодо націоналізації "ПриватБанку"
  Loading...

  В місті Алмати затримали понад 100 осіб у зв'язку з протестами

  Спікер Верхньої палати парламенту Токаєв склав присягу в.о. президента Казахстану

  Історичне рішення щодо Астани: столицю Казахстану перейменували на честь єлбаси – подробиці