Касим-Жомарт Токаєв в.о. президента Казахстану
Касим-Жомарт Токаєв в.о. президента Казахстану Twitter

Касим-Жомарт Токаєв оголосив дострокові президентські вибори в Казахстані

Читайте по-русски
Чинний президент пообіцяв гарантувати проведення чесного, відкритого та справедливого волевиявлення

У вівторок, 9 квітня, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що дострокові президентські вибори в країні відбудуться 9 червня цього року. Про таке повідомляє DW.

"Як чинний глава держави я гарантую, що вибори будуть проведені чесно, відкрито, справедливо. Це моя принципова позиція", – сказав Токаєв у зверненні, показаному на центральному телебаченні.

Як повідомляв 5.UA, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив про складання повноважень глави держави. Про це він оголосив 19 березня у спеціальному зверненні до нації, яке транслювалося на республіканських телеканалах.

Натомість Касим-Жомарт Токаєв (спікер Верхньої палати парламенту Казахстану – ред.) 20 березня склав присягу виконувача обов'язків президента країни.

Крім того, Дарігу Назарбаєву, дочку колишнього президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва,  обрали спікером сенату, інформує Tengi News.

Вона була обрана шляхом таємного голосування серед депутатів. Повідомляється, що з 44 присутніх сенаторів 44 проголосували за кандидатуру Назарбаєвої.

Сам Назарбаєв після відставки очолить Раду безпеки Казахстану. Цю посаду він зможе займати довічно. Відповідний законопроект був ухвалений парламентом в травні 2018 року. Також Назарбаєв залишиться на чолі партії "Нур Отан".

Попередній матеріал
Небезпечна вода: неподалік Авдіївки є справжня "техногенна бомба" – бойовикам байдуже
Наступний матеріал
Під час одиночного пікету в Криму затримали дружину та матір політв'язня Мамутова
Loading...