Касим-Жомарт Токаєв в.о. президента Казахстану
Касим-Жомарт Токаєв в.о. президента Казахстану Twitter

Спікер Верхньої палати парламенту Токаєв склав присягу в.о. президента Казахстану

Читайте по-русски
Дочку колишнього президента Казахстану Дарігу Назарбаєву обрали спікером сенату

Касим-Жомарт Токаєв (спікер Верхньої палати парламенту Казахстану – ред.) 20 березня склав присягу виконувача обов'язків президента країни. Про таке повідомляє "Радіо Свобода".

Варто зазначити, що він перебуватиме на цій посаді решту президентського терміну Нурсултана Назарбаєва, який 19 березня оголосив про відставку. Це передбачає конституція країни.

Чергові вибори президента в Казахстані мають відбутися 2020 року.

Крім того, дочку колишнього президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва Дарігу Назарбаєву обрали спікером сенату, інформує Tengi News.

Вона була обрана шляхом таємного голосування серед депутатів. Повідомляється, що з 44 присутніх сенаторів 44 проголосували за кандидатуру Назарбаєвої.

Як повідомляв 5.UA, президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив про складання повноважень глави держави. Про це він оголосив 19 березня в спеціальному зверненні до нації, яке транслювалося на республіканських телеканалах.

Сам Назарбаєв після відставки очолить Раду безпеки Казахстану. Цю посаду він зможе займати довічно. Відповідний законопроект був ухвалений парламентом в травні 2018 року. Також Назарбаєв залишиться на чолі партії "Нур Отан".

Довідка. Назарбаєв очолював Казахстан беззмінно з 1990 року. Останнього разу він був переобраний на пост у 2015 році, набравши 97,75% голосів виборців. Термін його президентських повноважень закінчувався в квітні 2020 року.

 

Попередній матеріал
Санкції створили тріщини у відносинах між олігархами та Кремлем – Держдеп США
Наступний матеріал
В Україну з окупованих територій передали 60 ув'язнених – подробиці
Loading...