допомога медикам
допомога медикам 5 канал

"Підвішені" піци, гарячі обіди та сотні мільйонів гривень: як український бізнес допомагає лікарям

Читайте по-русски
Підбадьорювати медиків добрим словом у межах проєкту "Підтримую лікарів" взялися вітчизняні зірки

Кілька хвилин на перепочинок – і знову у бій з коронавірусом. Так минає доба чергування лікарки-інфекціоністки з Чернівців Ольги Кобевко. Каже, медики готові працювати на максимумі, але інколи опускаються руки.

"Найстрашніша демотивація, це коли ми почуваємо себе залишеними самими на передовій. От вчора мали перебій із засобами захисту, і півдня ми перебували без додаткових засобів захисту", – каже Ольга Кобевко.

За проблеми, які не змогли вирішити чиновники, взялися волонтери та представники бізнесу. Щоби благодійники орієнтувалися в актуальних потребах опорних лікарень, громадська платформа запустила інтерактивну мапу. Поки що більшість позначок червоні – "критична нестача".

Бракує підтримки і самим лікарям, вважають засновники благодійного проєкту HELPDOCTORS – компанії "Монобанк". Медикам, що інфікувалися коронавірусом, виплачують по 6 тисяч гривень допомоги.

До ініціативи приєдналися кілька великих компаній, зокрема, Visa та Mastercard, та майже 6 тисяч меценатів. А допомогу вже одержали близько 90-та медиків. Щоби отримати компенсацію, на сайті HELPDOCTORS необхідно заповнити форму і надати довідку. Або звернутися в соцмережах безпосередньо до організаторів проєкту.

"З точки зору нашого бізнесу, ми можемо їх підтримати тим, що привеземо гаряче смачне перше-друге, вони зможуть поїсти і цей час, в який би вони собі готували, вони цей час зекономлять", – каже співласниця мережі Mafia Оксана Сердюк.

Гастрономічно підтримує медиків мережа ресторанів Mafia. За кілька тижнів роздали понад 2 тисячі наборів. У три лікарні Києва та Харкова навідуються щодня. У планах – ще й Дніпро.

Безкоштовний мобільний зв'язок для медиків надає Lifecell, служби Uber та Bolt безплатно возять лікарів на роботу. А загалом, компаній, що допомагають – не злічити, кажуть у МОЗі.

Ще один варіант підтримати медиків – щось "підвісити", тобто оплатити заздалегідь. Зокрема, піцерія "Ветерано" регулярно пригощає лікарів, а заразом везе "підвішені" смаколики від українців.

"5 канал" теж вирішив порадувати медиків смачненьким. Ми "підвісили" 10 піц для співробітників 9-ї підстанції швидкої допомоги. Але доставити їх вирішили особисто. Бо заразом веземо й те, що завжди стане в пригоді – захисні маски.

допомога медикам
допомога медикам5 канал

Тим часом підбадьорювати медиків добрим словом у межах МОЗівського проєкту "Підтримую лікарів" взялися вітчизняні зірки.

Олена Соловйова, Іван Довганик та Олексій Іванченков, "5 канал"

Попередній матеріал
Пожежа в зоні відчуження не загрожує ЧАЕС – ДСНС
Наступний матеріал
"А якби Ізраїль своїх ветеранів судив за вбивство Гітлера?" – Бабченко про справу Чорновол
Loading...

Фонд Порошенка передав до львівських лікарень костюми біозахисту – що кажуть у медзакладах

Замість ШВЛ: харківські лікарі вигадали, як рятувати життя за допомогою поліетиленових пакетів – лекція вже є в Youtube

Тут готуються до другої хвилі захворювання – український медик в Італії розповів подробиці

У Києві помер пацієнт із COVID-19, за життя якого боролися кілька тижнів

"Скільки ми будемо терпіти": чому лікарі масово звільняються з роботи під час спалаху COVID-19

Вже врятували 15 людей: фонд Порошенка передав до київської лікарні ще 8 апаратів ШВЛ