5 канал

Під посольством РФ у Києві зібралися активісти із зав'язаними очима

Так символічно вони демонструють нездатність так званої "кримської влади" бодай побачити цю проблему

Під стінами посольства Російської Федерації у Києві зібралися кілька десятків мітингувальників. Вони вимагають ефективно розслідувати зникнення людей в окупованому Криму. Про це повідомляє "5 канал".

Як зазначається, у руках активісти тримали плакати з іменами зниклих безвісти активістів за два роки окупації півострова. За даними громадської організації "Крим-SOS", таких нині 15 осіб, з них 11 – це кримські татари.

Як повідомляється, на очі учасники акції одягли білі пов’язки, як символ бездіяльності й ігнорування самопроголошеної влади Криму цієї проблеми.

"Білі пов'язки символізують нездатність окупаційної влади побачити цю проблему та ефективно розслідувати і знайти зниклих (людей) у Криму", – пояснює учасник акції Максим Філіпенко.

Вже півроку члени громадської організації "Крим-SOS" щомісяця збираються під стінами російського посольства саме 25 числа, адже цьогоріч 25 травня на півострові безслідно зник кримський татарин Ервін Ібрагімов.

"У ніч з 24 на 25 травня цього року зник Ервін Ібрагімов. Ми ці акції кожного місяця проводимо в його честь, щоб знайти його якомога швидше, щоб привернути увагу", – каже координатор громадської організації "Крим-SOS" Таміла Ташева.

"Ця акція на підтримку Ервіна Ібрагімова з вимогою до де-факто влади Криму розслідувати зникнення кримсько-татарського активіста та багатьох інших кримських татар на території Криму", – додала речниця Amnesty International в Україні Марія Гур’єва.

Як повідомляв 5.ua, 16 листопада місія України в ООН на сторінці у Twitter повідомила, що ГА ООН схвалила резолюцію про права людини в Криму. У ній Росія вперше називається державою-окупантом.

Попередній матеріал
Минув рік, як Україна не імпортує газ із Росії
Наступний матеріал
Данська компанія хоче інвестувати в будівництво сонячних електростанцій у зоні відчуження ЧАЕС

Сина Мустафи Джемілєва відпустили з колонії в РФ

Координатор "Євромайдан SOS": Міжнародний кримінальний суд висить як "Дамоклів меч" над Україною

Постпред України в ООН закликав Росію не спекулювати на дефіциті води у Криму та почати деокупацію

Порошенко: Підтримка резолюції ООН щодо Криму, незважаючи на протидію РФ – перемога української дипломатії