Прип'ять фото Укрінформ

Данська компанія хоче інвестувати в будівництво сонячних електростанцій у зоні відчуження ЧАЕС

  Наразі на законодавчому рівні вже врегульовані усі питання щодо правового режиму відповідної території

  Данська компанія заявила про зацікавленість інвестувати в будівництво парку сонячних електростанцій у зоні відчуження. Про це стало відомо після зустрічі міністра екології та природних ресурсів України Остапа Семерака з представниками міжнародного консорціуму представленого компанією "Мідас Консалтинг", передає прес-служба міністерства.

  Під час зустрічі було обговорено реалізацію проекту будівництва парку сонячних електростанцій потужністю не менш ніж 100 мегават у зоні відчуження. Міністр підкреслив, що наразі на законодавчому рівні вже врегульовані усі питання щодо правового режиму відповідної території.

  "Світ давно почав відмовлятися від викопного палива і переходить на відновлювальні джерела енергії. Врегулювання питання користування землями державної власності у зоні відчуження на рівні Кабінету міністрів створює умови для формування та розвитку інвестиційного потенціалу цієї території", – зазначив Семерак.

  Міністр екології розповів, що зона відчуження – це великі площі незадіяних земельних ділянок, частина з яких може використовуватися для розміщення об'єктів електричної генерації і відзначив, що тривалість сонячного сяйва на зазначеній території – в межах 1800-1900 годин на рік.

  За результатами зустрічі Наум Рікшпун, партнер компанії Traficon, запевнив, що участь у проекті компанії NPP забезпечить технічну та організаційну складові проекту на світовому галузевому рівні і приверне увагу з боку міжнародних інвесторів і фінансових інститутів до розвитку відновлювальної енергетики в Україні.

  Нагадаємо, у Мінекології повідомили, що останній енергоблок ЧАЕС звільнили від ядерного палива.

  Як повідомляв 5.ua, 2016 рік оголошено роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам'яті жертв Чорнобильської катастрофи.

  Попередній матеріал
  Під посольством РФ у Києві зібралися активісти із зав'язаними очима
  Наступний матеріал
  Луценко – про деталі допиту Януковича: "В Ростов звезли всю кремлівську медіамашину"
  Loading...

  Екс-директор ЧАЕС: Як повернути зону відчуження до нормального життя

  Володимир Шандра про реабілітацію зони відчуження

  Чорнобиль: 30-кілометрову зону відчуження хочуть скоротити втричі

  Пожежу в чорнобильській зоні відчуження нарешті загасили – ДСНС