finance.bigmir.net

Минув рік, як Україна не імпортує газ із Росії

  Компанія підкреслила, що попереду багато роботи з розбудови українського газового ринку

  Сьогодні, 25 листопада, минає рік, як Україна не імпортує газ з боку Російської Федерації. Про це повідомляє прес-служба НАК "Нафтогаз України".

  "Сьогодні рік, відколи ми не імпортуємо газ з боку РФ. Ця дата є знаковою для України, тому що ще три роки тому газ був головним символом політичної та економічної залежності нашої держави від сусідньої країни. З початком військової агресії проти нас подолання цієї залежності стало питанням збереження України як держави", – наголошується у відкритому листі компанії.

  У цьому контексті в НАК підкреслили, що за три роки боротьби на енергетичному фронті "Нафтогаз" перестав бути тягарем для держбюджету та впевнено стоїть на ногах. "В Україні формується вільний європейський ринок газу, споживачі вчасно отримують газ та тепло без жодних політичних поступок Росії, а фінансування української оборони вдалося збільшити у декілька разів", – мовиться у зверненні компанії.

  Втім, компанія підкреслила, що попереду багато роботи із розбудови українського газового ринку, повноцінної інтеграції до енергоринку ЄС, реформування "Нафтогазу", створення незалежного потужного газотранспортного оператора, який працюватиме за світовими правилами тощо.

  "Україна вже довела, що спільно скоординована робота людей, націлених на результат, здатна подолати будь-які перешкоди", – підсумували у "Нафтогазі".

  Нагадаємо, Президент Петро Порошенко повідомив, що заступник голови Єврокомісії щодо Енергосоюзу Марош Шефчович поїде до Москви для організації тристоронніх консультацій щодо газу Україна-ЄС-РФ.

  Попередній матеріал
  СБУ: Гучні затримання ФСБ в Криму - це просто невдалі спроби вербування громадян України
  Наступний матеріал
  Під посольством РФ у Києві зібралися активісти із зав'язаними очима

  Шефчович поїде до Москви для організації тристоронніх консультацій щодо газу Україна-ЄС-РФ – Порошенко

  НАБУ констатує різке збільшення прибутків "Укргазвидобування" після ліквідації "газової схеми" Онищенка

  Суд відклав розгляд позову щодо стягнень із "Газпрому" 172 мільярдів гривень

  У "Нафтогазі" повідомили, що чекає на "Газпром" у разі програшу в Стокгольмському арбітражі