нафтогаз 5.ua

У "Нафтогазі" повідомили, що чекає на "Газпром" у разі програшу в Стокгольмському арбітражі

  Світ дивиться на цей арбітраж як тест для України, сказав директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз"

  У разі виграшу національного нафтогазового холдингу "Нафтогаз України" у Стокгольмському арбітражному суді російський "Газпром" щорічно платитиме на $4 млрд доларів більше за транзит газу територією України. Про це повідомив директор з розвитку бізнесу НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко на своїй сторінці у Facebook напередодні слухання щодо транзитного контракту.

  "Проблема в тому, що "Газпрому" доведеться сплатити нам десятки мільярдів доларів компенсації, продавати газ за набагато нижчою ціною, щороку платити на $4 млрд більше за транзит і не перешкоджати нашій інтеграції в європейський ринок", – підкреслив він.

  Вітренко перерахував вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому". Серед них – встановлення тарифу на транзит у відповідності з європейськими правилами, дотримання українського та міжнародного законодавства у разі зміни умов контракту. Він звинуватив Росію у зловживанні "домінуючим становищем на ринку газу" та "дискримінації України порівняно з європейськими країнами". "Трибунал з трьох арбітрів повинен розв'язати не політичний, а юридичний спір – як інтерпретувати контракти, які норми права і як застосовувати. Сторони подали тисячі сторінок документів. Свідки та експерти дають свідчення. Юристи звертають увагу на кожний нюанс", – зазначив Вітренко.

  Він також зауважив: "Світ дивиться на цей арбітраж як тест для України – наскільки ми як країна готові відстоювати свої національні інтереси, наскільки заради цього ми готові ставити компетентність вище за лояльність, наскільки ми розуміємо, що успіх нашої країни – це успіх кожного з нас".

  Як повідомляв 5.ua, слухання у справі про ціну транзиту російського газу через Україну стартують у Стокгольмі завтра, 21 листопада

  Нагадаємо, Україна в особі "Нафтогазу" судиться з "Газпромом" в Стокгольмському арбітражі за двома контрактами: щодо транзиту російського газу до ЄС територією України та купівлі-продажу Україною російського газу. Також повідомлялося, що "Нафтогаз" має намір судитися з Росією з приводу втрати своїх активів у Криму унаслідок анексії півострова. На поточний момент сума претензій української сторони становить $28,3 млрд. Сума претензій "Газпрому" до України – $31,759 млрд. 

  Попередній матеріал
  Ердоган заговорив про вступ Туреччини у ШОС замість Євросоюзу
  Наступний матеріал
  У Гройсмана шукають держсекретарів в міністерства із зарплатою у 30-35 тис. грн
  Теги:

  Кабмін відібрав у "Нафтогазу" функцію транспортування блакитного палива

  У "Чорноморнафтогазі" розповіли, як Росія щорічно краде 2 млрд кубометрів газу в України

  З листопада в Україні зростуть ціни на газ: у "Нафтогазі" розповіли, хто платитиме більше

  У "Нафтогазі" пояснили, на що піде кредит від Cвітового банку у $500 млн

  Розгляд позову "Нафтогазу" проти РФ з вимогою відшкодувати активи внаслідок анексії Криму розтягнеться на 2-3 роки – Коболєв

  "Нафтогаз" подав позов проти РФ з вимогою відшкодувати $2,6 млрд за втрачені в Криму активи