нафтогаз 5.ua

"Нафтогаз" подав позов проти РФ з вимогою відшкодувати $2,6 млрд за втрачені в Криму активи

  У 2014 році Росія реалізувала масштабну схему позбавлення українських компаній їх майна без виплати компенсації

  Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" і шість її дочірніх компаній ініціювали арбітражне провадження проти Росії, в якому зажадали відшкодувати збитки, пов'язані з незаконним захопленням активів у Криму під час російської агресії 2014 року. Про це повідомляє прес-служба "Нафтогазу України".

  "У понеділок (17 жовтня) "Нафтогаз України" і шість її дочірніх компаній – "Чорноморнафтогаз", "Укртрансгаз", "Лікво", "Укргазвидобування", "Укртранснафта" і "Газ України" – ініціювали арбітражне провадження проти Російської Федерації і вимагають відшкодувати збитки, заподіяні незаконним захопленням Росією активів групи в Криму", – йдеться в повідомленні.

  Також повідомляється, що "Нафтогаз" попередньо оцінив завдані збитки у $2,6 млрд. "Нафтогаз" ініціював цю справу відповідно до Угоди між Кабміном і урядом РФ про заохочення і взаємний захист інвестицій, більш відомого як російсько-українська двостороння інвестиційна угода", – повідомляє прес-служба.

  Відповідно до позиції "Нафтогазу", у 2014 році Росія реалізувала масштабну та добре скоординовану схему позбавлення українських компаній їх майна без виплати компенсації. Також дана схема включала збройне захоплення бурових платформ та передачу майже всіх кримських активів "Нафтогазу" російським компаніям.

  "У Криму "Нафтогаз" мав кілька цінних енергетичних активів, захоплення яких російською стороною грубо порушує двосторонню інвестиційну угоду, що вимагає, щоб Росія поважала і захищала українські активи, в тому числі й ті, що розташовані в Криму", – йдеться в повідомленні.

  Як повідомляв 5.ua, у вересні 2016 року Президент України Петро Порошенко заявив, що Україна судитиметься з РФ за те, що та краде нафту й газ із шельфів окупованого Криму

  Нагадаємо, навесні 2014 року Росія здійснила анексію Криму і незаконне захоплення розташованих там активів, у тому числі енергетичних. У грудні 2015 року "Нафтогаз" найняв американську юридичну компанію Covington & Burling для подачі позову в міжнародний арбітражний суд щодо своїх активів в анексованому Росією Криму. В середині лютого 2016 року "Нафтогаз" направив Росії письмове повідомлення щодо інвестиційного спору. У компанії наголосили, що до анексії "Чорноморнафтогаз" видобував вуглеводні на 18 родовищах, використовував 24 плавзасобів, 4 самопіднімальні бурові установки, а також газотранспортну систему, яка включала більше 1196 км магістральних газопроводів, у тому числі 286 км морських, і інші активи. Згідно зі звітом "Нафтогазу" за 2015 рік, внаслідок окупації Криму група "Нафтогаз", а саме її дочірня компанія – "Чорноморнафтогаз", втратила 2 млрд куб. м щорічного видобутку природного газу. 

  Попередній матеріал
  Небо над Одещиною охоронятимуть модернізовані ЗРК С-300ПС
  Наступний матеріал
  Гройсман – про заповнення електронних декларацій: "Для декого це приблизно як стрибнути з парашута"
  Теги:
  Loading...
  У Стокгольмі завершилися усні слухання у справі "Нафтогазу" проти "Газпрому"

  У Стокгольмі завершилися усні слухання у справі "Нафтогазу" проти "Газпрому"

  Вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому" у Стокгольмському арбітражі перевищили $28 млрд

  Вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому" у Стокгольмському арбітражі перевищили $28 млрд

  25 вересня у Стокгольмі стартує судовий процес між "Нафтогазом" і "Газпромом"

  25 вересня у Стокгольмі стартує судовий процес між "Нафтогазом" і "Газпромом"

  Кабмін забрав "Нафтогаз" у своє управління

  Кабмін забрав "Нафтогаз" у своє управління

  Сьогодні "Нафтогаз" перейде в управління Кабміну

  Сьогодні "Нафтогаз" перейде в управління Кабміну

  5 канал - трансляція наживо