нафтогаз 5.ua

Вимоги "Нафтогазу" до "Газпрому" у Стокгольмському арбітражі перевищили $28 млрд

  Загальна "вартість" судових проваджень газових компаній становить близько $50 млрд

  Загальні вимоги НАК "Нафтогаз України" до російського "Газпрому" у Стокгольмському арбітражі станом на 31 липня 2016 року становили $28,3 млрд, повідомляється в річному звіті НАК, передає "Інтерфакс-Україна".

  Зазначається, що за угодою про постачання газу вимоги "Нафтогазу" склали $18,1 млрд. З вказаної суми $14,2 млрд стосується питання цін на газ, що був закуплений Україною в період з 20 травня 2011-го року по жовтень 2015-го року. Вимоги щодо транзитного контракту становили $10,2 млрд.

  У свою чергу, загальні зустрічні вимоги "Газпрому" до "Нафтогазу" дорівнюють $38,7 млрд. Повідомляється, що майже вся ця сума стосується угоди з приводу газопостачання: $29,2 млрд – це санкції за принципом "бери або плати" за період 2012-2014-го років і третій квартал 2015-го року; $2,2 млрд стосуються питання спірної ціни на газ у четвертому кварталі 2013-го року і другому кварталі 2014-го року. Вимоги російської компанії щодо транзитної угоди становлять $6 млн і стосуються 5 млн куб.м. балансуючого газу.

  "Ми очікуємо, що на початку 2017 р. завершиться робота, яка триває кілька років, стосовно арбітражних проваджень проти "Газпрому" у Стокгольмському арбітражі. Ці процеси надзвичайно важливі як для майбутнього групи "Нафтогаз", так і для створення ефективного ринку газу в Україні. Ставка цієї битви становить близько $50 млрд. Ми і юридична команда процесу докладаємо всіх зусиль для перемоги", –  прокоментував опублікований звіт глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв.

  Як повідомляв 5.ua, 25 вересня у Стокгольмі стартував судовий процес між "Нафтогазом" і "Газпромом".

  Попередній матеріал
  Суд над Плотницьким: призначено дату розгляду справи та адвоката "ватажкові сепаратистів"
  Наступний матеріал
  В Єрусалимі поховали Шимона Переса
  Loading...

  В КМДА розповіли про непорозуміння між "Київенерго" і НАК "Нафтогаз"

  25 вересня у Стокгольмі стартує судовий процес між "Нафтогазом" і "Газпромом"

  Кабмін забрав "Нафтогаз" у своє управління

  "Нафтогаз" готовий купувати у "Газпрому" газ на умовах "чесної гри" – Коболєв

  У Нафтогазі розповіли, як зекономили $450 млн на закупівлі газу

  "Нафтогаз": "Газпром" знову порушим умови контракту