www.business.ua

У Нафтогазі розповіли, як зекономили $450 млн на закупівлі газу

  Європейський газ вже постачається в Україну за ціною, нижчою від 185 дол./куб.м

  У НАК "Нафтогаз" порівняли пропозицію закупівлі російського газу із пропозицією купити квартиру в недобудові півдарма. Про це йдеться на сторінці компанії у Facebook.

  Зокрема, у "Нафтогазі" повідомили, що оголошена "Газпромом" контрактна ціна газу на 3 квартал – 168 дол./куб.м. з поправкою на калорійність. Однак, за розрахунками "Нафтогазу", ціна мала б бути близько 172 дол./куб.м.

  У компанії наголосили: "Нагадаємо, що газ ми купуємо на умовах передплати. При цьому існує певна невизначеність, на що саме "Газпром" зарахує наші кошти".

  Зазначається, що "Газпром" відмовився підписувати додаткову угоду, яка робила б закупівлі цього газу надійними, тому у "Нафтогазі" вважають цінову пропозицію Москви "дещо гіпотетичною". Крім того, українська сторона наголошує, що ціна європейського газу для Києва вже нижча за 185 дол./куб.м.

  "У випадку диверсифікації джерел імпорту газу Україна не платить ціну за незалежність, а вже отримала від неї чималий зиск. З 2014 року наша країна зекономила 450 млн дол. на закупівлі газу у європейських постачальників, навіть з урахуванням усіх ситуативних знижок, які нам був змушений давати "Газпром", - повідомили у компанії.

  У "Нафтогазі" наголошують: "Якщо порівняти фактично сплачену нами суму і суму, яку ми мали б заплатити "Газпрому" за ті ж обсяги за ціною в контракті, то Україна зекономила вже близько 5 млрд дол".

  "А якщо не забути ще про астрономічні суми за "бери або плати", які ми зараз відбиваємо в суді, то сума в потенційному ціннику з півночі вже на 44 млрд дол. перевищує те, що ми заплатили за останні 2,5 роки. Цю суму Україна ніколи б не змогла виплатити грошима. В нас лишався б небагатий вибір — ми розплачувалися б геополітичними поступками, преференціями, активами, територіями. Незалежність – це розумно", - повідомили в компанії.

  Нагадаємо, 16 серпня "Нафтогаз" заявив, що у "Газпромі" знайшли ідеальну можливість для списання збитків.

  Як повідомляв 5.ua, ще 2 липня "Нафтогаз" заявив, що не платитиме "Газпрому" за газ для бойовиків. Натомість, Україна вимагає у "Газпрому" $26,6 млрд компенсації.

  Попередній матеріал
  Ув'язнені українці: правозахисник розповів, в яких умовах утримують політв'язнів Сенцова і Кольченка
  Наступний матеріал
  Пожежа на Харківщині: вогонь вщент знищив квартирний будинок
  Теги:
  Loading...

  Прибуток "Нафтогазу" у 2016 році має скласти 16-18 млрд грн – Коболєв

  "Нафтогаз": "Газпром" знову порушим умови контракту

  Голова "Нафтогазу": Чи платитиме Київ за спожитий Донецьком та Луганськом російський газ

  У "Газпромі" знайшли ідеальну можливість для списання збитків – "Нафтогаз"