"Нафтогаз": "Газпром" знову порушим умови контракту

Українська сторона припускає, що Росія не в змозі стабільно підтримувати тиск у системі на необхідному рівні через незадовільний стан частини своєї газотранспортної інфраструктури

Російський монополіст "Газпром" систематично порушує умови транзитного контракту щодо забезпечення мінімально припустимого тиску газу на вході в українську ГТС. Про це заявили у "Нафтогазі", зазначивши, що це викликає занепокоєння в компанії.

"Останнє суттєве падіння тиску відбулося сьогодні на газовимірювальній станції (ГВС) Суджа. Тиск у російській ГТС на цьому ключовому пункті входу склав 53,5 атм при мінімально припустимому значенні 60,0 атм", – йдеться у повідомленні прес-служби НАК "Нафтогаз України".

"Нафтогаз" припускає, що "Газпром" не в змозі стабільно підтримувати тиск у системі на необхідному рівні через незадовільний стан частини російської газотранспортної інфраструктури.

У компанії зазначають, що "з 2011 року російська сторона припинила публікацію даних щодо кількості аварійних ситуацій на традиційних газопроводах та натомість приділяє багато уваги будівництву нових газопроводів. Аналіз ситуації ускладнюється відсутністю пояснень російської сторони щодо недотримання вимог контракту".

При цьому компанія запевняє, що Україна готова й надалі сумлінно виконувати свої зобов’язання щодо транзиту газу до ЄС на умовах, визначених діючим контрактом. Всі дії, необхідні для забезпечення стабільного транспортування газу наступною зимою, виконуються українською стороною у відповідності до графіку та фінансуються в повному обсязі.

Попередній матеріал
Універсальні солдати боронять Україну: репортаж з Новотроїцького
Наступний матеріал
Журналісти "5 каналу" застали "гарячі" наслідки обстрілу Солодкого

Антимонопольний комітет збирається відсудити у "Газпрома" 85 млрд грн

У "Газпромі" знайшли ідеальну можливість для списання збитків – "Нафтогаз"

"Газпром" просить Україну збільшити транзит газу через ремонт газопроводу "Північний потік"

Україна вимагає у "Газпрому" $26,6 млрд компенсації

"Нафтогаз" заявив про готовність відновити переговори з "Газпромом"

5 канал - трансляція наживо