5 канал

Розгляд позову "Нафтогазу" проти РФ з вимогою відшкодувати активи внаслідок анексії Криму розтягнеться на 2-3 роки – Коболєв

Шанси "Нафтогазу" виграти позов проти РФ щодо активів, втрачених унаслідок анексії Криму, є дуже високими

Найближчим часом розпочнеться розгляд позову "Нафтогазу" проти РФ щодо активів втрачених унаслідок анексії Криму. Про це в ефірі "5 каналу" у програмі "Підсумки дня" заявив голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

Він також спрогнозував, що час розгляду позову до РФ з вимогою відшкодувати збитки на суму близько $2,6 млрд розтягнеться на 2-3 роки. "Я очікую, що цей позов займе від двох до трьох років. Я думаю, шанси на виграш високі", – сказав Коболєв.

Водночас, зазначив глава "Нафтогазу", в разі задоволення арбітражем вимог держхолдингу до РФ, виконання цього рішення "буде дуже непростим завданням".

"Важливим нюансом цього позову, якщо порівнювати його, наприклад, з позовом проти "Газпрому" в Стокгольмі, є те, що це держава Росія, яка має суверенний імунітет, і виконання цього позову буде дуже непростим завданням, що кардинально відрізняє його від ситуації з "Газпромом", де є юридична особа, яка має активи за кордоном, де можна класичним шляхом примусового стягнення виконувати позов", – пояснив він.

"Знаючи позицію Росії на прикладі позову у справі ЮКОСу, процес стягнення буде дуже важким і дуже непростим. Практика показує, що такі речі треба робити, тому що в кінцевому результаті, в якийсь момент часу вони все-таки дають можливість отримати ту компенсацію, яку суд присуджує", – додав Коболєв.

Глава НАК уточнив, що "Нафтогаз" і його дочірні компанії вимагають відшкодування за втрату кримських активів у газотранспортній інфраструктурі, підземних сховищ газу, газовидобувні активи, зокрема бурові платформи.

Нагадаємо, Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" і шість її дочірніх компаній ініціювали арбітражне провадження проти Росії, в якому зажадали відшкодувати збитки, пов'язані з незаконним захопленням активів у Криму під час російської агресії 2014 року.

Попередній матеріал
Столтенберг заявив про готовність провести нове засідання Ради НАТО-Росія, аби обговорити ситуацію в Україні
Наступний матеріал
США підтримують переговори "нормандського формату", але не коментують деталі стосовно дорожньої карти

Коболєв назвав найбільших боржників за газ

Коболєв: Україна закачала газу до сховищ понадпланово – його достатньо для опалювального сезону

Росія суттєво збільшила транзит газу для Європи територією України

У Стокгольмі завершилися усні слухання у справі "Нафтогазу" проти "Газпрому"

Україна припинила закачувати газ до сховищ та почала його відбір

5 канал - трансляція наживо