Коломойський
Коломойський Фото: Антикор

П'ять компаній Коломойського отримали кредити в США за спецпрограмою захисту від COVID-19

  Читайте по-русски
  Кредит становить щонайменше 150 тис. доларів США

  П'ятьом американським компаніям, які належать українським олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову, затвердили кредитування на суму у 13,3 млн. доларів США через федеральну програму, спрямовану на збереження робочих місць під час пандемії коронавірусу. Про це свідчать урядові дані США, повідомляє "Радіо Свобода".

  За даними Мінфіну США, компанії CC Metals & Alloys, Felman Production, Felman Trading Americas, Optima Management Group та Optima 777 були одними з понад 600 тисяч американських підприємств, яким схвалили кредит сумою щонайменше 150 тис. доларів США за федеральною спецпрограмою (відомою в США під назвою Paycheck Protection Program).

  6 серпня Мін'юст Сполучених Штатів подав цивільну скаргу, в якій звинувачує Коломойського і Боголюбова у відмиванні сотень мільйонів доларів з "ПриватБанку" та використанні неправомірних коштів для придбання активів у США, враховуючи заводи з виробництва сталі й сплавів, а також нерухомість.

  Зокрема, у відомстві заявляють, що два чоловіки зі своїми американськими партнерами Уріелем Лейбером та Мордехаєм Корфом контролюють компанії CC Metals & Alloys, Felman Production, Felman Trading Americas, Optima Management Group, та Optima 777. 

  Як зазначається, щонайменше чотирма компаніями зі списку офіційно керують Лабер і Корф зі штаб-квартири в Маямі. 4 серпня ФБР обшукало ці офіси, а також офіс Optima Management Group у Клівленді, штаті Огайо, де вони володіють трьома комерційними будівлями. Повідомляється, що ФБР нікого не звинуватило у злочині, наразі триває розслідування.

  Коломойський звинувачення у відмиванні грошей відкидає. Він заявив, що гроші, які він та його партнер витрачали у США на придбання різних активів, вони отримали з продажу українських металургійних активів російській компанії на суму приблизно 2 млрд доларів ще у 2008 році.

  Згідно з даними, 14 квітня компанії CC Metals & Alloys затвердили кредит на суму від 2 до 5 млн доларів для підтримки 145 робочих місць. 1 липня CC Metals & Alloys тимчасово закрилася через пандемію коронавірусу, йдеться в матеріалі з посиланням на пресреліз компанії.

  Felman Production, виробник сплавів у Вірджинії, отримав позику від 1 до 2 млн доларів для підтримки майже 100 робочих місць. Українські магнати та їхні американські партнери інвестували десятки мільйонів доларів у Felman Production з моменту придбання компанії після її банкрутства у 2006 році. Через своїх адвокатів Корф та Лабер кажуть, що їхні інвестиції допомогли відродити "занепадаючі" промислові активи США.

  Компанії Felman Trading Americas, яку, за даними Мін'юсту США, заснували Корф та Лабер, щоб приховати право власності магнатів, схвалили позику розміром від 350 тисяч до 1 млн доларів США, повідомляє джерело.

  Фірмі Optima Management Group, яка керувала комерційною нерухомістю олігархів у США, схвалили кредит на суму 150-300 тис. доларів США.

  А компанії Optima 777, яка володіє готелем Westin Hotel у Клівленді, затвердили позику розміром між 2 та 5 млн доларів на підтримку 240 робочих місць.

  Sage Hospitality Group, менеджер готелів у Денвері, володіє міноритарним пакетом акцій у Westin, заявила прессекретарка Келлі Байорек. Bloomberg News у липні повідомляв, що компанії Optima 777 схвалили позику, пише видання.

  У пресслужбі Корфа та Лабера відмовилися сказати, скільки з ухвалених позик (13,3 мільйона доларів) отримали їхні компанії.

  Кредити з низькими відсотками за спецпрограмою, яку у США знають за абревіатурою PPP, призначені, щоб допомогти працівникам різних підприємств під час пандемії.

  Уникнути критики цій програмі не вдалося. Як повідомляє видання, для отримання позик затверджували деякі компанії з гарними зв'язками або хорошим фінансуванням.

  Зазначається, що Корф найняв деяких своїх родичів працювати у фірмах, якими він керував за олігархів, враховуючи свого племінника Менахема Соссонко, найнятого у Felman Trading. У пресслужбі Корфа відмовилися повідомити, чи Соссонко все ще там працевлаштований.

  Корф і Лабер також входять до складу керівних членів Transenergy USA, автотранспортної компанії для енергетичної галузі, що базується в Техасі. Цій компанії схвалили кредит у рамках PPP у травні на суму від 350 тис. до 1 млн доларів для підтримки 200 робочих місць.

  Нагадаємо, Мін'юст США звинувачує Коломойського у використанні підставних компаній для відмивання грошей із "ПриватБанку".

  Попередній матеріал
  "ЄС" вимагає негайного скликання позачергової сесії ВР через погіршення ситуації з коронавірусом – Павленко
  Наступний матеріал
  Українські військові отримали чергову партію БТР-4Е
  Loading...