Ігор Коломойський
Ігор Коломойський Depositphotos

Кримінальне звинувачення проти Коломойського може з'явитися услід за цивільними скаргами Мін'юсту США – Kyiv Post

  Читайте по-русски
  Газета також нагадує, що за словами адвоката Коломойського Майкл Салліван заявив Washington Post олігарх "категорично заперечує звинувачення"

  Після цивільних скарг Мін'юсту США, який звинуватив українського олігарха Ігоря Коломойського у шахрайстві та відмиванні грошей, можуть бути висунені й кримінальні обвинувачення, пише у своїй статті видання Kyiv Post.

  Зазначається, що цивільна конфіскація часто використовується як швидкий спосіб припинити контроль підозрюваних щодо майна, начебто придбаного злочинним шляхом. За словами Джона Лауро, адвоката США та колишнього федерального прокурора, вона часто проходить паралельно із кримінальним розслідуванням. Щоб повернути майно, Коломойський та його партнери мають довести, що гроші, на які вони купували майно, не були вкрадені. Однак Лауро сказав, що люди нечасто оскаржують цивільну конфіскацію, оскільки це може викрити їхню злочинну діяльність – пише видання.

  Газета також нагадує, що за словами адвоката Коломойського Майкл Салліван заявив Washington Post олігарх "категорично заперечує звинувачення".

  Водночас Дар'я Каленюк, українська активістка та виконавчий директор Центру протидії корупції (ЦПК), вважає, що скарги Мін'юсту США проти Коломойського та Боголюбова свідчать, що відносно обох олігархів можуть висуватись і кримінальні звинувачення.

  "Є великі перспективи прогресу у кримінальній справі проти Коломойського. Я думаю, що ми скоро побачимо конфіскацію у кримінальному провадженні", – сказала Каленюк для Kyiv Post.

  За словами Каленюк, прокуратура США має вагомі докази, щоб звинуватити Коломойського у злочині. Однак вони не мають наміру одразу розкривати все, що є на олігарха.

  "Я думаю, що це дуже продумана тактика", – каже Каленюк.

  Вилучені активи зазвичай конфіскуються урядом США. Однак колишній федеральний прокурор Лауро говорить, що Міністерство юстиції пам'ятає про потерпілих і може ухвалити рішення щодо отримання на їхню користь компенсації з підсудних.

  Каленюк теж вважає, що Україні слід намагатися повернути ці 70 мільйонів доларів. Однак це може зайняти роки. "Україна має право повернути свої гроші повністю або частково", – сказала вона. Перш ніж це станеться, за її словами, Коломойський зробить усе можливе, щоб підірвати співпрацю України із Заходом.

  Судові справи проти Коломойського відкриті також у Великобританії, Кіпрі, Ізраїлі та Швейцарії, інформує Kyiv Post.

  Як раніше повідомляв 5.ua, Мін'юст США звинуватив Коломойського в крадіжках мільярдів із "ПриватБанку".

  Попередній матеріал
  Екснардепа Шепелєва засудили до 7 років позбавлення волі
  Наступний матеріал
  Понад 100 мільярдів доларів: голова ВООЗ – про вартість вакцинування усіх людей на планеті
  Loading...