Перемогти себе: історія спортсменки, що має зріст лише 138 сантиметрів

Надія Кривоносенко 5 канал
До операції зріст Надії Кривоносенко був 116 сантиметрів – вона навіть не могла самостійно зайти в громадський транспорт чи сходити до супермаркету. Нині ж піднімає штангу, що важить як півсебе

Перемогти себе. Українці, які через тяжкі хвороби не занепали духом і надихають своїм прикладом. Упродовж цього тижня ми розповідаємо про приклади перемоги над зневірою та відчаєм.

Сьогодні, 5 травня – у Міжнародний день боротьби за права інвалідів – наша історія про особливу спортсменку. Надія Кривоносенко у свої 18 має зріст лише 138 сантиметрів. Рости вона перестала ще в 9 років. Щоби подовжити руки та ноги, дівчині зробили складні операції. Попри це вона чи не щодня займається плаванням та пауерліфтингом. Адже мріє увійти до паралімпійської збірної України. Як Надія тренується, бачила журналіст "5 каналу" Людмила Голоднік.

Школа вищої спортивної майстерності – це фактично другий будинок Надії Кривоносенко. Тут вона проводить свої тренування – по 2,5 години п'ять разів на тиждень. 11-класниця у дев'ять років перестала рости. Діагноз – ахондроплазія, тобто укорочення кінцівок. Та це не завадило їй займатися пауерліфтингом та плаванням.

Надія Кривоносенко
Надія Кривоносенко 5 канал

Надії – 18 років. Зріст 138 сантиметрів. І для неї це привід пишатися. Адже досягти такого результату вдалося завдяки численним операціям. Про них нагадують величезні рубці на руках та ногах. Згадує: "Вставлялися стержні сюди в кістку. Потім цю кістку видовжували. Ми видовжили на гомілках шість сантиметрів. На руках теж шість сантиметрів. І на стегнах 11".

До операції зріст Надії був 116 сантиметрів. Вона навіть не могла самостійно зайти в громадський транспорт чи бодай сходити до супермаркету. Нині ж піднімає штангу вагою як півсебе. "З Надею ми почали займатися десь близько шести місяців тому. Перший наш крок до кінця року – це чемпіонат України з пауерліфтингу", – розповідає тренер із загальної фізичної підготовки Олексій Целовальников.

Надія Кривоносенко
Надія Кривоносенко 5 канал

Щоби поїхати на чемпіонат України треба підняти 60 кілограмів. Після тренування в залі, Надія вирушає до басейну: "До 12 років я не вміла плавати і завдяки своїм тренерам, тепер це моя стихія". Плаванням спортсменка займається вже п'ять років: "Після тренування в мене піднімається настрій. І я розумію, що не потрібно полишати, слід далі працювати над собою".

Надія Кривоносенко
Надія Кривоносенко 5 канал

На різноманітних всеукраїнських змаганнях Надія отримала чимало нагород. Утім, представляти Україну на міжнародній арені – шансів немає, констатували тренери. "Дуже велика конкуренція, але ми не втрачаємо надії на те, що в іншому виді спорту Надії все ж таки пощастить. Вона наполеглива. І всюди вона старається по максимуму викластись", – пояснює тренер із плавання Раїса Лагутенко.

Попри те, що через тренування в Надії залишається обмаль часу на навчання, батьки дочку підтримують. І переконані, її мрія – стати членом паралімпійської збірної України – таки стане реальністю.

Людмила Голоднік, Богдан Кальченко, "5 канал"

Попередній матеріал
"Художниця з почуттям гумору": як українка з ДЦП опанувала холст та пензель
Наступний матеріал
Речник Євробачення про шанси O.Torvald, відмову Росії та хибне враження від дизайну сцени
Loading...