Щодня особлива історія "Пласту": Що розповів чемпіон Паралімпіади у Ріо фехтувальник Андрій Демчук

Андрій Демчук zik.ua
Свою перемогу влітку 2016 року в Ріо-де-Жанейро паралімпієць присвятив бійцям АТО

Історія третя

Саме 12 квітня вже 105 років тому у Львові чотири десятки пластунів склали першу присягу. Нині в Україні "пластують" понад 10 тисяч людей. Найбільша і найдавніша українська скаутська організація діє у восьми країнах світу.

Упродовж цього тижня "5 канал" розповідає ексклюзивні історій тих, хто долучився до Великої гри, як ще називають "Пласт". Сьогодні мова піде про Андрія Демчука – паралімпійця, золотого призера 15-ї паралімпіади з фехтування на візках.

Пластун-братчик "Яструб" досягає свого не завдяки, а всупереч обставинам. У 19 років Андрієві Демчуку ампутували ногу. Нині він – один із найвідоміших паралімпійців із України, має ступінь кандидата технічних наук та викладає в університеті "Львівська політехніка".

Андрій Демчук"Пласт"
Андрій Демчук"Пласт"5 канал

Після пар одразу рушає до пластової домівки. Андрія Демчука радо зустрічають пластуни – хочуть сфотографуватися, взяти автограф та послухати про давні пригоди у курені Короля Данила. На початку 2000-х  років Андрій Демчук долучився до "Пласту". Про те, що мав серйозні проблеми зі здоров'ям – від народження одна стопа була суттєво більша за іншу, а це порушувало кровообіг та роботу серця, він нікому не зізнавався.

"Я ходив у кросівках, взутті на два, два з половиною розміри більше, ніж мені потрібно. Я розумів, що зайве згадування про це просто ставить хрест на всіх моїх подальших намірах. Скажуть – "тобі не можна навантажень", почнуть жаліти", – каже Андрій.

Андрій Демчук"Пласт"
Андрій Демчук"Пласт"5 канал

У Карпатах Андрій навчився багатьох премудростей, які згодом не раз знадобились у житті – брати із собою мінімум речей, постійно змагатися з іншими пластунами – фізично та інтелектуально, і навіть здобувати харч.

"Десь там недалеко була військова частина, і ми до них, пригадую, пішли, принесли від них два чи три мішка таких сухарів. Боже, то як ми їли якусь супу з рибки чи сардини, чи щось таке, то ми, макаючи ці сухарі, то смачнішого хліба, я в житті, певно не їв!" – згадує пластун.

Малими кроками йти до великих перемог Андрій починав саме в "Пласті". "Це – Бог, це розуміння того, що сам себе будуєш через допомогу вихователів, друзів, старших пластунів, створює оцей каркас ймовірної людини, яка може чогось досягнути в житті", – пояснює Андрій.

Досягнень в Андрія чимало – у двох львівських університетах опанував спеціальності програміста та тренера, а після ампутації ноги почав займатися фехтуванням на візку. Після десяти років тренувань здобув золоту медаль на Паралімпіаді в Ріо 2016.

Андрій Демчук
Андрій Демчук5 канал

Саме на торічних Паралімпійських іграх Андрій присвятив свою перемогу бійцям АТО. "У мене двоє друзів загинули в АТО, і цю медаль я присвячую їм, тому що це дійсно ті люди, які пожертували собою заради того, щоби наша країна була вільна і незалежна", – сказав він влітку у Ріо.

Тепер одна із мрій Андрія – щоб його майбутні діти також долучилися до цієї "Великої гри".

Леся Головата, Євген Радіон, "5 канал"

Попередній матеріал
Щодня особлива історія "Пласту": Посол Канади в Україні розповів про прізвисько "Згуба" та гетьманський Скоб
Наступний матеріал
Щодня особлива історія "Пласту": Свою історію розповів кіборг, пластун і тепер – борець з корупцією
Loading...